Magyarország továbbra is az EU átlag alatt az idei Európai Fogamzásgátlási Atlaszban: jóval alacsonyabban teljesítettünk, mint a többiek
Az idei adatok szerint a fogamzásgátló módszerek elérhetőségének tekintetében Magyarország a legtöbb európai országhoz képest alacsonyabb teljesítményt, 44,9 %-ot ért el.
Magyarország lemaradva
Az Organon (NYSE: OGN) egy globális egészségügyi vállalat, amely kiemelt figyelmet fordít a női egészséggel összefüggő szükségletek megértésére és kielégítésére. Ennek kapcsán fontosnak tartja, hogy segítsen leküzdeni a nem kívánt terhességekkel kapcsolatos, egész bolygónkat érintő krízist. Erőfeszítéseinek részeként együttműködik a Szexuális és Reproduktív Jogok Európai Parlamenti Fórumával (EPF), hogy az Európai Fogamzásgátlási Atlasz segítségével jobban megértse a nők igényeit. A reproduktív egészség napjaink egyik kulcsfontosságú témája, mivel sok országnak még mindig akad bőven tennivalója a női egészséggel kapcsolatos problémák megoldása terén. Magyarországon 2015 és 2019 között ezer 15-49 éves nőre 27 nem kívánt terhesség jutott évente, és ezer terhességből húsz várandós 10-19 év közötti serdülő lány és nő volt. Az Európai Fogamzásgátlási Atlasz minden évben a fogamzásgátló eszközökhöz való hozzáférést, a családtervezési tanácsadás elérhetőségét és az online tájékoztatással kapcsolatos kormányzati politikát vizsgálja 46 országban. Az idei értékelésen Magyarország 44,9%-ot ért el, lemaradva a legtöbb európai országtól. Csehország, Litvánia, Szlovákia és Lengyelország mellett a tíz legrosszabbul teljesítő állam között szerepel, az alacsony helyezést elért államok közül csak Lengyelországnál, Oroszországnál, Bosznia-Hercegovinánál és Fehéroroszországnál ért el jobb eredményt.