Érdemes megismerned! Egy csodás fűszer, a fahéj
A fahéj az egyik olyan fűszer, amelyről szinte mindenkinek rögtön a karácsonyi sütemények vagy a forralt bor illata jut az eszébe. Azonban az illata mellett számos fantasztikus tulajdonsággal rendelkezik, ami jót tesz az egészségünknek.
A fahéjat már az ókorban is ismerték, sőt ebben az időben is használták a fűszer gyógyító erejét. Eredetileg Dél-Ázsiából származik és az indiai orvoslásnak az egyik régóta használt gyógyító eszköze. A fahéj a 18. században jelent meg Európában és bár kezdetben a nemesi konyha fűszerei közé tartozott, ma már az egyik legalapvetőbb mindennapi fűszereink része.
Vércukor egyensúly
A fahéj többek között megakadályozza a vércukorszint ingadozását az által, hogy lassítja a gyomorba került étel megemésztését. Így hasznos segítség lehet mindenkinek, akinek vigyáznia kell a vércukorszintjére. De nem csak ebben jó a fahéj, hanem ráadásul a koleszterin szintre is jótékony hatást gyakorol.
Sebek gyógyítása
Valószínűleg kevesen tudják, de a fahéj akár a kisebb sebek kezelésében is hasznunkra lehet. Ugyanis nem csak fájdalomcsillapító hatása van, hanem a sebre szórva a gyógyulási folyamatot is gyorsítja a fertőtlenítő hatásával.
Gyomorproblémák ellen
A fahéj jótékony hatással van az emésztésünkre, d nem csak magát az emésztési folyamatot segíti, hanem különböző problémák esetén is segítségünkre lehet. Csökkenti többek között a hányingert, de a felfúvódás és a görcsök ellen is kiváló segítség.
Vérnyomás csökkentő
Egyes külföldi kutatások szerint a magas vérnyomás csökkentésében is nagy szerepet játszik a fahéj jótékony hatása. Így akik ebben a problémában szenvednek, azoknak érdemes egy próbát tenniük a szív és érrendszeri betegségek megelőzésének érdekében.
Melegítő hatás
A fahéj nem utolsó sorban azok közé a fűszerek közé tartozik, amely a téli időszakban a szervezetünk számára melegítő hatását fejti ki. Így a téli étkezésünk egyik kihagyhatatlan része, főleg ha nehezen viseljük a kellemetlenül hideg időjárást.
Betegségek megelőzése
Magas antioxidáns tartalma miatt hatékony ellenszere a különféle baktériumoknak és vírusoknak, ezért érdemes főleg az influenza előtti időszakban minél többet fogyasztanod belőle és ezzel kiegészíteni a megelőzési módszereket.