A leggyakoribb hibák, amit online vásárláskor elkövethetsz! Ezekre figyelj oda, hogy ne maradj ajándék nélkül
Az ünnepek közeledtével párhuzamosan az online vásárlások száma is jelentősen megnő. Hisz a zsúfolt bevásárlóközpontok helyett, és a kényelem érdekében is sokan a webáruházakat választjuk. Azonban ha nem figyelünk oda, olyan hibákat vétünk, ami miatt könnyen ajándék nélkül maradhatunk.
Az ünnepek közeledtével párhuzamosan az online vásárlások száma is jelentősen megnő. Hisz a zsúfolt bevásárlóközpontok helyett, és a kényelem érdekében is sokan a webáruházakat választjuk. Azonban ha nem figyelünk oda, olyan hibákat vétünk, ami miatt könnyen ajándék nélkül maradhatunk.
Fontos tisztában lennünk azzal, hogy a karácsony előtti vásárlási időszak nemcsak nekünk, a vásárlók számára kihívás, hanem a webáruházaknak és a futárcégeknek is, mert ilyenkor óriási nyomás alatt dolgoznak. Éppen ezért, hogy elkerüljük a kellemetlen meglepetéseket és biztosan időben megérkezzenek az ajándékok, Molnár Miklóssal, a NomadDigital Hungary Kft. ügyvezetőjét kérdeztük akinek vállalkozása egyedi webáruházakat fejleszt, tapasztalataival és tanácsaival segít a sikeres vásárlásban.
Gyakori hibák karácsonyi vásárláskor
Az egyik leggyakoribb hiba, hogy sokan az utolsó pillanatra hagyják a vásárlást. Az év végén a webáruházak és a csomagszállító cégek kapacitása is maximálisan ki van használva. Ilyenkor nem csak a webshopok terheltsége nő meg, hanem az is előfordulhat, hogy a készletek gyorsan elfogynak, és könnyen megeshet hogy a rendelt ajándék nem érkezik meg időben. Ha tudjuk, mit szeretnénk venni, érdemes időben leadni a rendelést.
Külföldi webáruházak kockázatai
Sokan automatikusan feltételezik, hogy ha egy webáruház magyar nyelven van, mert például magyar a navigációs menü vagy a termékleírások, akkor az biztosan magyar cég. Azonban a modern technológia, például a mesterséges intelligencia segítségével, egy külföldi webáruház is könnyedén lefordíthatja a webáruháűzát magyar nyelvre. Ha furcsa, helytelen nyelvtani szerkezetekkel találkozunk a leírásokban, az már gyanús lehet. Minden webáruháznak kötelező feltüntetnie az üzemeltető adatait, amelyeket általában az oldal legalján találunk meg. Ezt mindig érdemes ellenőrizni, és azt is megnézni, hogy hol található a cég székhelye.
Szállítási határidők
Magyar webáruházból rendelésnél a szokásos szállítási idő 1-5 munkanap, de az ünnepi időszakban 7-10 napra is nőhet. Európai rendelések esetén 10-20 munkanap is lehet a szállítási idő, míg Európán kívülről akár 30-45 nap is szükséges. Érdemes tehát időben gondoskodni a vásárlásról.
Hogyan növelhetjük az időben érkező csomag esélyét?
A legjobb, ha már novemberben elkezdjük a vásárlást, így elkerülhetjük a csúcsidőszakot. Csak megbízható webáruházakból rendeljünk, és mindig ellenőrizzük a készletinformációkat. Ha "előrendelhető" státuszt látunk, inkább keressünk másik terméket.
Mit tegyünk, ha nincs készleten a termék?
Ha a kívánt ajándék már nem elérhető, Molnár Miklós szerint érdemes megfontolni egy vásárlási utalvány beszerzését. Az ajándékozott maga választhatja ki, mit szeretne, így biztosan örömmel fogadja.
Összegzés
A karácsonyi ajándékvásárlás tervezést igényel. Az időben leadott rendelés segít elkerülni a kellemetlen meglepetéseket, például a készlethiányt vagy a késedelmes kiszállítást. Mindig győződjünk meg a webáruház megbízhatóságáról, hogy az ajándék időben a fa alá kerülhessen, és a szeretet ünnepén örömet okozzon.