Az ENSZ megkongatta a vészharangot: élet és halál kérdéséről van szó
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2023/cikkek/ensz1.jpg?itok=ULaT96V5)
Ötven tagállam szerint nemcsak a betegekre, a nemzetközi békére nézve is veszélyesek a világszerte egyre gyakoribb kórházakat ért kibertámadások – hangzott el az ESZ konferenciáján New Yorkban.
Már a kórházakat sem kímélik
A zsarolóvírusok olyan szoftverek, amelyek segítségével a számítógépes kalózok zárolják az áldozatok (magánszemélyek, cégek vagy intézmények) számítógépén lévő adatokat, majd pénzt követelnek a blokkolás feloldásáért.
Amikor ez kórházakat érint, „ez élet-halál kérdése lehet” – mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója, aki az ENSZ Biztonsági Tanácsának az Egyesült Államok kezdeményesére összehívott rendkívüli tanácskozásán szólalt fel.
A főigazgató szerint felmérések kimutatták, hogy az ilyen jellegű, egészségügy elleni támadások mind a méreteiket, mind a gyakoriságukat tekintve növekedtek. Tedrosz kiemelte a nemzetközi együttműködés fontosságát az ellenük való harcban. Hangsúlyozta, hogy ezek a zsarolások komoly veszélyt jelentenek a nemzetközi biztonságra, és felszólította a BT-t, hogy ilyen problémaként kezelje a kérdést.
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/full_width/public/images2021/hacker_123rf.jpg?itok=_XASi3vr)
Természetesen a vírusnak pont az a lényege, hogy meglapuljon a számítógépen vagy a telefonon, azonban vannak árulkodó jelek, amik lebuktatják.