Most tényleg visszajön a kánikula? Ez vár ránk valójában, miután elvonul a hidegfront
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2023/cikkek/osz_123.jpg?itok=53KXDa3X)
Nem kell már sokáig dideregnünk: a hét derekán intenzív felmelegedés indul, csökken a csapadékhajlam, és újra többet látjuk majd a napot.
Már nem sokáig kell kibírnunk: vége a lehűlésnek
Hihetetlen forrósággal vette kezdetét az idei szeptember: a nebulóknak 38-40 Celsius-fokos melegben kellett megkezdeniük a tanévet, de a szűkös irodában robotoló dolgozók is megsínylették a rekordokat döntögető kánikulát. Aztán a múlt hét utolsó napjaiban kemény hidegfront érte el Magyarországot, s a nyári melegből visszazuhantunk az október végét idéző, zord, barátságtalan őszbe. Most viszont örömteli hírünk van azoknak, akik ki nem állhatják a meteorológiai szélsőségeket: hamarosan véget ér a napok óta tartó, heves esőzésekkel kísért ítéletidő. Hogy mi majd jön helyette? Lapozd fel galériánkat, rögtön mondjuk a választ!
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/full_width/public/images2021/eso7.jpg?itok=U0lA5h7o)
Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette, hogy a 2013-as árvízhez hasonló, vagy azt meghaladó magasságot ér majd el a Duna és a Lajta vízszintje, így a két folyón kiemelt védekezésre van szükség.
Leadfotó: 123rf
Oldalak
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/images/gettyimages-annehathaway-divat-video-trendek-crop.jpg)