Milyen programokat használj a home office-ban való munkához?
Ha egy cég engedélyezi a hibrid munkavégzést vagy a teljes home office-t, az általában osztatlan sikert arat a kollégák körében.
Főleg a nőknél, akik így sokkal egyszerűbben tudnak kisgyermek mellől dolgozni, de még akinek iskolás csemetéi is vannak, az is könnyebben megoldja így a “ki vigyázzon a gyerekre a nyári szünetben” kezdetű dilemmát.
A hatékony munkához pedig nem elég csupán egy gyors laptop, egy stabil internet-hozzáférés és egy íróasztal kényelmes székkel, hanem kelleni fognak bizonyos szoftverek is a különböző feladatokhoz. Erre hoztunk cikkünkben pár példát.
Ügyfélkapcsolat-kezelés és vállalatirányítás
Mindenekelőtt szükség lesz egy olyan rendszerre, ami a cég működésének vázát adja, viszont nem helyhez kötött az elérése. A MiniCRM projektmenedzsmentre is alkalmas szoftverével ez tökéletesen megoldható.
Ezt a programot a cégnek kell megvásárolnia, illetve az egyéni igényekre szabva beállítania, de utána már nagyon egyszerűen használható lesz. A dolgozók kapnak egy saját profilt, amivel hozzáférhetnek a rendszerhez (célszerű ezt a céges e-mail-címhez rendelni), és otthonról is ugyanúgy tudnak dolgozni vele, mintha csak az irodában ülnének. Mivel a CRM felhőalapú, ezért minden adat naprakész lesz minden kolléga számára.
Online meetingekhez
Ha a csapat rendszeresen tart meetingeket, akkor kell egy felület, ahol ezt a virtuális térben le lehet bonyolítani. Sokaknál ez még mindig automatikusan a Skype-ot jelenti, amit bár még ma is használnak, de valljuk be, mostanra eléggé elavultnak számít, hisz például a videóhívások korlátozottak benne.
Érdemesebb inkább a Zoomot vagy a Google Meetet használni, mert ezek jobban megfelelnek a mai kor követelményeinek, az utóbbihoz ráadásul még külön szoftvert sem kell telepíteni, hiszen böngészőből is elérhető. Emellett létezik tabletes és okostelefonos alkalmazása is, így azok sem maradnak ki a meetingből, akik mondjuk épp úton vannak.
Felhőtárhely
Meglehetősen fárasztó és rengeteg időt emészt fel feleslegesen az e-mailes fájlküldözgetés. Sokkal egyszerűbb, ha van a cégnek egy felhőtárhelye, ahol megtalálható minden fontos dokumentum, a munkatársak közvetlenül tudnak keresni az adatbázisban, vagy ha egy konkrét fájlt akarnak megosztani egymással, akkor csak a linkjét küldik el, nem kell fel- és letöltögetni, illetve kompatibilitási problémák sincsenek, mert minden elérhető a böngészőn keresztül.
A legismertebb a Google Drive, de szóba jöhet még Dropbox és a Microsoft OneDrive is, ha pedig a cégben mindenki Apple termékeket használ, akkor az iCloud.
Dokumentumkezelés és- szerkesztés
A Microsoft Office irodai programcsomagja ezen a téren még mindig viszi a prímet, de léteznek online megoldások is, amiknél nem kell tartani a kompatibilitási problémáktól, valamint a fájlokban minden módosítás azonnal szinkronizálódik.
A Google Workspace mindezeket a kritériumokat teljesíti, és remekül összehangolható a működése a Google Drive felhőtárhellyel.