A nők vagy a férfiak igényeihez kell állítani a klímát? Itt a tudományos válasz
Tudományos válasz született arra, hová kell állítani az irodai klímát nyáron, de arra is fény derült, hogy a nők vagy a férfiak kezében legyen-e a távirányító.
Mióta szokás a hideg az irodában?
A legtöbb légkondicionált munkahelyen akut probléma és nem ritkán éles konfliktusok forrása, hogy hány fokra legyen állítva a termosztát. Amit a férfiak komfortosnak éreznek, az a nők többségének jégverem. A belső konfliktusok mellett a klíma rossz beállítása egészségügyi problémákat, kieső munkaidőt is jelenthet. Ám ez nem egy új keletű probléma, gyökere csaknem száz évre nyúlik vissza. 1930-ban az Egyesült Államokban megszabtak több olyan normát, amelyet hosszútávon használtak, mint például, hogy az átlagos munkavállaló, akit a klímarendszernek ki kell szolgálnia, egy negyven éves, hetven kilós öltönyös férfi. Az irodák termosztátjai körüli konfliktusoknak forrása onnan ered, hogy mára jócskán megváltozott a nemek aránya, az átlagos irodai dolgozó már nem csak férfi, nem csupán hetven kilós és nem visel háromrészes öltönyt. A lengébben öltöző és eltérő hőháztartású nők fáznak azon a hőmérsékleten, amit a férfiak már komfortosnak éreznek. De akkor hol az igazság? Melyik nemnek lenne érdemes felelnie a hőmérséklet kiválasztásáért és mi az ideális hőfok? Részletek a galériában!
Egy furfangos optikai illúzió tartja lázban az internet népét, állítólag elég rápillantanod a képre és megállapíthatod a stressz-szintedet.