Ez idén a legkülönlegesebb Valentin-napi ajándék: a legszebb szerelmes műalkotást adhatod kedvesednek
Egy bécsi múzeumnak hála jelképesen bárki megvásárolhatja Gustav Klimt A csók című festményének egy darabkáját. Utolsó pillanatos, ámde egyáltalán nem pénztárcakímélő ajándéknak tökéletes!
Csókot Valentin-napra
Február 14. világszerte a szerelmesek napja. Bár sokan úgy tartják, nem csak ezen a napon kéne érzékeltetnünk a kedvesünkkel, hogy mennyire fontos számunkra, azért teljesen figyelmen kívül hagyni sem érdemes Bálint napját. Egy kis figyelmesség vagy apró ajándék mindenkinek jól esik – azoknak, akik az utolsó pillanatra hagyták ezt, ebben a cikkünkben összegyűjtöttünk pár last minute ajándékötletet.
Aki viszont egy extrakülönleges meglepetéssel készülne, és ennek érdekében hajlandó mélyen a zsebébe is nyúlni, az vessen egy pillantást a bécsi Belvedere múzeum ajánlatára. A kiállítóhely Valentin-nap alkalmából eladásra kínálja Gustav Klimt osztrák festőművész, a szecessziós stílus egyik legismertebb képviselőjének leghíresebb alkotásának, A csók című festmény darabkáit – írja a Euronews. Ezeket természetesen jelképesen lehet megvásárolni, digitális vagyontágyként. Az új tulajdonosok a festményt NFT, vagyis nem helyettesíthető token formátumban birtokolják, vagyis fizikai formában nem kapják kézhez, csak az alkotás tulajdonjogát kapják meg.
„Azt kell elképzelni, hogy ez a kép 1,80 m x 1,80 m-es, és mindez úgymond rácsra van osztva. Ez azt jelenti, hogy mind a tízezer darab 1,8 x 1,8 centis. Vagyis, aki megvásárol egy NFT-t a digitális Csókból, akkor voltaképpen kap egy ilyen darabot. Hogy az a darab a jobb felső sarokból van-e, vagy a közepéről, az arcról, vagy épp a hátérről, a véletlenszerűen dől el, vagyis nem lehet válogatni. De mivel mindegyik darab a kép más-más részét mutatja, így minden darabról elmondhatjuk, hogy egyedi” – magyarázta Katharina Steinbrecher, a Belvedere kommunikációs igazgatója.
A bécsi kiállítóhely most először kereskedik NFT-kkel. A festmény egy-egy virtuális darabja romantikus alternatívája lehet a virágnak vagy a csokoládénak, igaz, a több mint 1800 eurós, azaz több mint 600 ezer forintos darabonkénti ár tagadhatatlanul borsos.
A csók (1908) keletkezése Klimt arany-korszakának idejére esik, amikor a művész különösen sok aranyfestéket és valódi laparanyat használt képeihez. A festménynek már ekkor nagy sikere volt, az osztrák állam meg is vásárolta a szerelem oltárképének tartott alkotást.
Vannak büszke szinglik és vannak, akik örülnének, ha már kopogtatna a szerelem. Bárhogy is, a Valentin-nap mindig egy kardinális kérdés a szingliknek is, akiknek ilyenkor a fülén jön ki a romantikus giccs. Összeszedtünk pár tippet, hogyan élheted túl a Valentin-napot, ha épp nincs szerelmed.