Hideggel a duzzanatok, meleggel a kötött ízületek ellen - A hőmérséklet ereje a legjobb házi gyógymód
Néha a legegyszerűbb dolgokkal lehet a legtöbbet elérni: tegyél egy palack meleg vizet a hasadra, és már nem is szenvedsz a menstruációs görcsöktől! Mind ismerünk egyszerű és nagyszerű trükköket, de egy ponton túl elbizonytalanodhatunk és talán el is nyomjuk a problémát néhány fájdalomcsillapítóval. Pedig van természetes megoldás mindennapi fájdalmainkra!
Mit tesz a meleg?
A magasabb hőmérséklet hatására az izmok ellazulnak, könnyebben mozognak. A véredények kitágulnak, így a melegített testrészedben vérbőség alakul ki. Használhatjuk a fájdalom enyhítésére is.
Mikor segít a magasabb hőmérséklet?
A feszes, nehezebben mozgó izmok és ízületek lazítására a meleg remek megoldást nyújt. A bemelegítés a szervezet saját hőjével lazítja fel a testet, de például egy melegebb szobában alapvetően is hajlékonyabbak vagyunk, mint a hidegben. A vérbőség előidézésével néhány fájdalomtípust is csillapít a hőmérséklet emelése: fejfájásnál és más krónikus betegségeknél is meglepően hatékony lehet.
Amire oda kell figyelned
Ha a hőmérsékletet akarod használni a közérzeted és az egészséged javítására, bizonyos dolgokra oda kell figyelned. Azokat a testrészeket szigorúan tilos meleggel kezelni, amiket nem érzel – már csak azért is, mivel komoly égési sérüléseket okozhatsz saját magadnak. Két melegterápia között legalább egy órát várj, 20 percnél tovább pedig ne használj magadon magas hőmérsékletet. Azaz a magasfrekvenciájú hőgerjesztőktől kezdve a forró paraffinig minden problémát idézhet elő a túl hosszú használat során. Ha tartósan rossz a vérkeringésed, például cukorbeteg vagy, az is kizárja a melegterápiát. A magas hőmérsékletet adó eszközt sose alkalmazd közvetlenül a bőrödön: legalább egy vékony törölköző válassza el a kettőt. Duzzanaton és horzsoláson ne alkalmazz hőt, mivel ott már eleve magasabb a hőmérséklet és komoly a vérbőség. Még magasabb hőmérséklet a szövetekre és a vérerekre is veszélyt jelent.