Hagymás-tojásos muffin - Laktató reggeli

Ha unod a hagyományos rántottát, de szívesen ennél egy hasonló jellegű, ám mégis különlegesebb reggelit, mutatunk egy szuper ötletet! Ezeknek a hagymás-tojásos muffinoknak nem fogsz tudni ellenállni!

Hozzávalók

  • 25 dkg finomliszt
  • 15 dkg főtt füstölt sonka
  • 10 dkg sütőmargarin
  • 10 dkg reszelt sajt
  • 5 gerezd fokhagyma
  • 2 tojás
  • 2 dl tej
  • 1 kisebb vöröshagyma
  • 1 csomag sütőpor
  • fél csokor petrezselyem
  • fél csokor metélőhagyma
  • fél mk só
  • fél mk őrölt fekete bors

Elkészítés

Aprítsuk fel a vöröshagymát, a metélőhagymát, a fokhagymát és a petrezselymet, majd pedig a sonkát is kockázzuk fel. A margarint olvasszuk fel, és verjük fel a tojással és a tejföllel együtt. Adjuk hozzá a sóval, borssal és sütőporral elkevert lisztet, a felaprított zöldségeket és a reszelt sajtot. Az egészet töltsük bele a margarinnal kikent muffinsütő formába. A tetején oszlassuk el a reszelt sajtot, majd tegyük sütőbe. 190 fokon 20 perc alatt süssük készre.

Ha tetszett a recept, nyomj egy lájkot vagy oszd meg másokkal is!

Fotó: tastygardener.com

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Lifestyle
      Sokan főleg a sajtóból, valamint a közösségi médiából értesültek róla, hogy szombaton Ferenc pápa halála miatt nemzeti gyásznap lesz Magyarországon.
      Lifestyle
      A bolognai spagetti vitathatatlanul az egyik legnépszerűbb fogás a világon, ám a legtöbben valójában helytelen módon készítik.
      Fashion&Beauty
      Anne Hathawayt kiváló divatérzékkel áldotta meg a sors, amiről ő maga egyik legutóbbi nyilvános szereplésén ismét tanúbizonyságot tett – méghozzá egy igencsak egyedi nadrágban.
      Lifestyle
      Sztárok
      A hercegnének megvan a maga stílusa, és bizony ebbe nem fér bele sem anyósa, sem pedig a néhai királynő kedvenc divatszabálya.
      Egészség
      A magyarok főleg csak húsvétkor fogyasztják ezt a zöldséget, aztán háttérbe szorul, és elfelejtjük. Pedig a rák kialakulásának a kockázatát is jelentősen csökkenti.