Betegségek, melyek hátterében lelki okok állnak
Testünk fizikai, lelki és szellemi egészként működik, így ha valamelyik egység sérül, idővel bekövetkezik a betegség. A testi panaszok gyakran csak tünetek, a probléma valódi okát lelkünkben kell keresnünk.
Szívproblémák
A szív megbetegedései az érzelmekkel függnek össze: lehet, hogy túlságosan racionálisan gondolkodunk, nem a szívünkre hallgatunk. A harag, a düh elfojtása, az állandó görcsösség magas vérnyomást és szívritmuszavart idézhet elő. Az alacsony vérnyomás sérelmek felhalmozását, a felelősségtől való félelmet jelzi.
Hátfájás
Rohanó életünkben elvárás, hogy az ember mindenhol megfeleljen, ami teherként nehezedik vállunkra. Ennek hatására alakulnak ki a különböző hát- és derékbántalmak. Ha nem vagyunk egyenesek, emberségesek, az is gerincproblémákhoz vezethet.
Gyomorpanaszok
A folyamatos rágódás, szorongás nincs jó hatással gyomrunkra. Az emésztési gondok arra figyelmeztetnek, hogy valamit, ami velünk történik, nem vagyunk képesek megemészteni. Az állandó hányinger, hányás azt jelzi, hogy bizonyos körülményeket nem tudunk elviselni magunk körül, szó szerint rosszul vagyunk egy helyzettől, szabadulni akarunk tőle. Ha megy a hasunk, az jelentheti azt, hogy bizonytalanok vagyunk kapcsolatainkban, de gyakran jelzi a felelősségtől való félelmet is. Székrekedéssel pedig akkor küzdünk, ha sokat foglalkozunk egy problémával, amit már régen el kellett volna engednünk.
Fejfájás
Fejfájás akkor jelentkezhet, ha túlzott elvárásoknak vagyunk kitéve, akár mások vagy önmagunk részéről. Ezért a maximalista emberek panaszkodnak gyakran fájdalomra. Továbbá jelentheti azt is, hogy meggondolalanul mondunk ki sok mindent, amit érzünk. Nem véletlenül terjedt el a mondás: „Ne szólj szám, nem fáj fejem”.