Pucéran egy asztalnál - Less be egy nudista étterembe!
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/default_images/image_not_found.jpg?itok=cxG_mT8U)
Érezted már magad kellemetlenül, mert valakinek azonnal kitárulkoztál? Vagy mert nyáron egy igazán rövid sortot kellett felvenned, hogy ne izzadj úgy, mint a napra kitett fagyi? Akár így, akár úgy, mindannyiunkat hatalmába keríthetett már az érzés, hogy ez talán túl sok belőlünk, túl védtelenek lettünk pillanatok alatt. Pedig teljes meztelenségről szó sem volt, nem úgy, mint ebben az angliai étteremben. Az emberek itt nem érzik magukat védtelennek, nem kényelmetlen a helyzet számukra. Számukra ez szabadság.
Bársonyos gyertyafény, ízléses rejtekhely
Nem is sejtenéd a nemrég nyílt Bunyadiról, hogy milyen titkokat rejt. London egyik csendes, ugyanakkor központi részén helyezkedik el, lesötétített ablakok mögött gyertyafényt és természetességet ígér, de ennél még sokkal több lehetőséget is kínál. Mikor az előtéri bárhelyiségben megittad az aperitivót, elindulhatsz az öltözők felé. Ha összeszedted a bátorságodat és rábeszélted magad, hogy megszabadulj a gátlásaid egy részétől, leveheted a ruháidat és felkaphatod a fehér köntösöd. Mintha csak egy hotelben lennél. Ezek után az étterembe kísérnek. Az asztalok ízlésesen megbújnak a bambusz-paravánok mögött, csupán a gyertyafényből sejlik át valamennyi, amit a fából készült asztalra helyeztek. Ha feltöltekeztél ezzel a meleg, bájos, természetes atmoszférával, egy pucér pincér a bambusz rejtekébe burkolt asztalhoz vezet, ahol rendelhetsz.
Ideje vetkőzni
Ha hozzászoktál a meztelenség meglepően idegen gondolatához, akkor elkezdheted kibontani magadat. Nagyon meleg van, így ebből a szempontból kifejezetten kellemes lesz levetned a köntöst. Ráadásul egy, a pároddal vagy esetleg a legjobb barátoddal töltött vacsoránál ez talán más szempontból sem is lesz olyan nehéz. Egyébként az intimitás és a diszkréció megköveteli, hogy az étteremnek nagyon szigorú tilalma legyen mind a kamerák, mind a telefonok használatára. A bátrabbak persze készíttethetnek magukról fotót, amelyek meglepően ízlésesek és általában annyit sem mutatnak, mint egy átlagos fürdőruha.
Ez egy társadalmi kísérlet
A diszkréció mellett és a képrögzítő eszközök tilalma ellenére a vetkőzés nem kötelező: az étterem menedzsere, Ignacio Jimenez Blanco szerint a vendégek 20%-a egyáltalán nem bújik ki a kapott köntösökből. Ugyanakkor úgy érzi, egy ilyen közösségi helyre már régóta igény volt, ők nem az ötletet, csak a lehetőséget adják. Szerinte a Bunyadi nem csupán egy étterem, egy régóta várt lehetőség beteljesülése, hanem egy társadalmi kísérlet. Sokan észre sem veszik a telefonok képernyője mögött, hogy mennyire nehéz vagy mennyire élvezetes lehet a másikkal kommunikálni. Az már csak a bónusz, hogy a testünk eltárgyiasulását is talán visszájára fordíthatja a meztelenség: ha másért nem is, akkor azért, mert az illetlenség netovábbja a partner vagy éppen a pincér fedetlen részeit bámulni a szemkontaktus megtartása helyett.
Lapozz, cikkünk a következő oldalon folytatódik!
Fotók: ediion.cnn.com, timeout.com
Oldalak
A javasolt szűrőprogram ide kattintva elérhető.