Gondoltál már arra, hogy a kutyádra is hatással lehet a napfény? Állatorvos elárulta, kell-e védenünk a kutyánk bőrét a káros sugaraktól
Az állatorvosok szerint a kutyák is leéghetnek a napon, és ugyanúgy kell naptejet használniuk, mint az embereknek. Azonban nem mindegy, hogy milyen naptejjel próbáljuk megóvni kiskedvencünk.
A kutyák számára is fontos a fényvédelem
A hőség miatt a kutyák is ki vannak téve a kiszáradás és a hőguta veszélyének, azonban arról sokan megfeledkezhetnek, hogy a kutyák bőrét is fenyegetik a napsugárzás káros hatásai. Ezért fontos hogy a gazdák mindent megtegyenek annak érdekében, hogy állataikat megvédjék a naptól és a hőségtől – írja cikkében a Mirror.
Forrás: 123rf
„A kutyám tudja, mi a jó neki” kijelentés nem mindig állja meg a helyét
„Nem minden kutya elég okos ahhoz, hogy árnyékba vonuljon és távol maradjon a naptól, ezért próbáljunk meg figyelmesek lenni. Előfordulhat, hogy kutyánk önszántából tartózkodik a forró napon, azonban az korántsem tesz jót neki”
– hívta fel a figyelmet Sean McCormack állatorvos.
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is leéghetnek a napon, ha bőrüket túl sokáig éri a napfény, ez pedig az emberhez hasonlóan ugyanúgy vörös, fájdalmas tünetekkel járó probléma lesz a számukra.
Forrás: 123rf
Egyes kutyák hajlamosabbak a leégésre, mint társaik
Ilyenek például a vékonyszűrűek vagy azok, akiknek sok a csupasz bőrfelület a testükön. Leghamarabb a szemek, fülek, ajkak körülötti részek égnek le, vagy a has és az ágyéktáj, ahol szintén sokkal ritkább a szőr. „A nagyon világos bőrű és szőrzetű kutyák szintén nagyobb kockázatnak vannak kitéve, mivel a sötétebb pigmentek védenék jobban a bőrüket” – mondta McCormack.
A leégés szempontjából a leginkább veszélyeztetettebb kutyafajták közé tartozik a west highland white terrier, az agár, a whippet, a bullterrier, a francia bulldog, a boxer és a dalmata.