Barcelona, a Katalán főváros
Annyi csodálatos hely van a világon és ilyenkor nyáron minden közelebb kerülhet hozzánk, csak választani kell, megszervezni az utazást és máris repülhetünk úti célunk felé. Mi most az észak-spanyolországi Barcelonát mutatjuk be!
Barcelona látnivalói
Sokan szeretnének eljutni Spanyolország második legnagyobb városába, Barcelonába. Nekünk, magyaroknak már csak azért is érdekes lehet, mert az itthon található városok nagy része, így például fővárosunk, Budapest is történelmi város: a századfordulói felvilágosodásra jellemző jegyeket hordoz magán.
Ezzel szemben Barcelonára a 20. század modernitása érvényesül: az avantgarde kibontakozásának helyszíne. Persze vannak helyszínek, amelyek őrzik a múltját, ilyen például a gótikus negyed, mégis inkább a modernista felfogás nyomja rá a bélyegét a Katalán főváros látképére: ilyenek a Gaudi által tervezett Sagrada Familia és a Casa Miliá, vagy a Josep Maria Jujol és Gaudi által közösen tervezett Casa Battló. De érdemes megnézni a Placa de Espanya területén lévő zenélő Mágikus szökőkutat, ami fényjátékával és a klasszikustól a modern zenéig terjedő repertoárjával mindenkit elbűvöl.
Pezsgő kulturális élet
Ha múzeumozni támadna kedvünk, ellátogathatunk szintén egy modern alkotó múzeumába, a Picasso múzeumba, ami Barcelona leglátogatottabb múzeuma. A város ugyan nem zöldövezeteiről híres, a katalán parlamentet mégis egy nagyobb méretű park, a Parc de la Ciutadella övezi, ahol vízesés, szökőkút és csónakázó tó nyugtatja meg a pezsgő városi élettől elfáradt látogatókat.
Miután felfrissültünk a parkban, nem hagyhatjuk ki a Lluís Doménech i Montaner által tervezett Katalán Zene Palotájának megtekintését és az 1888-as világkiállításra épített diadalívet, amelyet Josep Vilaseca i Casanovas tervezett. Szintén a diadalív tervezőjének munkáját dicséri az 1930-ra elkészült Szent Pál Kórház. Ne hagyjuk ki a strandolási lehetőségeket sem: Barcelona homokos tengerpartjain 4 kilométeres hosszúságban csábít a tenger, ahol szörfözésre is lehetőségünk nyílik, az izgalmas piacozásról nem is beszélve.