Képtelen volt feldolgozni felesége elvesztését: halála előtt nagy szegénységben élt a legendás magyar színész
Feleki Kamill Kossuth-díjas színművész, kiváló művész a hazai zenés színpadok táncoskomikus sztárja és a közönség egyik nagy kedvence volt, élete utolsó éveit azonban mégis rendkívül szerény körülmények között töltötte.
A magyar színjátszás különc alakja
Feleki Kamill 1908. augusztus 21-én látta meg a napvilágot Törökbálinton: már 11 éves korában elhatározta, hogy színész lesz, első óráit a Ligetben a cirkusz híres artistájától, Boros bácsitól vette. 1926-ban beiratkozott Rákosi Szidi színiiskolájába, s még el sem végezte az első évet, amikor egy táncszámát látva Lázár Ödön leszerződtette a Király Színházhoz. Fizetése a harmadik évben már 640 pengő volt, ami akkor iszonyúan nagy összegnek számított, emellett élvezte a kor ünnepelt sztárja, Rátkai Márton és Gombaszögi Ella pártfogását is. 1929-től külföldön lépett fel, Camillo Feleky művésznéven hódított táncszámaival Európa előkelő lokáljaiban. Virtuóz táncos volt, koreográfusként ő tanította táncra kollégáit, feleségével tánciskolát tartott fenn az államosításig, ahol a fiatal színészjelöltek szteppelni tanultak. Rajongott a színpadért, a közönség pedig imádta, ennek ellenére idős korára mégsem úgy alakult a sorsa, ahogyan eltervezte…
Perczel Zita a két világháború közötti magyar színpad és film kiemelkedő egyénisége volt, sikereit mégsem tudta felhőtlenül kiélvezni.