Szimbólumok, amik valójában teljesen mást jelentenek, mint hisszük
Úgy néz ki teljesen félreértettük eddig ezeket a jeleket.
Kártya jelképek
A kártyákon található szimbólumok stilizált képek bizonyos tárgyakról: kardok, szívek, kupák, érmék, botok, gyémántok és a többi.
Igazán senki sem ismeri a jelentésüket, miért pont ezeket használják a kártyákon. A játékkártyák Kínából érkeztek Európába. Lehetséges, hogy ezek a tárgyak különböző foglalkozásokra vonatkoztak: a nemes (botok), a klérus (kupák), a kereskedők (érmék) és a hadsereg (kardok).
Koponya és csontok
A koponya (néha csontokkal) nemcsak a halál szimbóluma, hanem az örökélet és újjászületés szimbóluma is, mert a csontok ugye nem bomlanak el a halál után. Ezért is látható Európában ez a jel a temető kapukon és ezért tisztelik annyira a művészek is.
A szimbólum alapjelentéséhez nem sok közük van a kalózoknak. A kalózoknak sokáig nem is volt közös jelük, csak azután, hogy Edward England a híres kalóz mondhatni „bevezette”. Azután lett népszerű jel, hogy Robert Louis Stevenson megírta a Kincses szigetet, és később a művészek, írók és játékgyártók ültették el a jelet a köztudatban.
Triquetra
Akkor felkapott és ismert szimbólum, amikor megjelent a Bűbájos Boszorkák c. sorozatban. Valójában egy nagyon ősi szimbólum és nem sok köze van a boszorkányokhoz, viszont a keltákhoz és a skandinávokhoz annál több. Az európai bronzkorkorban a jel segítségével határozták meg Nap helyzetét az égbolton (napkelte, delelő és naplemente), valamint a holdfázisokat. A szó maga is azt jelenti „háromszög” és a szentháromságnak nagy szerepe volt az előbb említett területeken, nem csak a természetben, hanem az istenvilágban is.
Play, pause, és stop
Nem tudni pontosan, hogy ki hozta létre ezeket a jeleket. Az egyik változat szerint Wassily Kandinsky művész volt; a másik szerint Rain Wersem volt az első kazettás lejátszók egyik alkotója.
A "stop" és "play" jelek logikája: a négyzet egy stabil forma, a háromszög meg a mozgást jelképezi, az előrehaladást. A "szünet" jel a zenei jelzésből, a "сaesura" -ból származik. A "rekord" azért lett egy piros gomb, hogy senki se nyomja meg véletlenül.