Díjazták az innovatív ötleteket: ezek a hiánypótló projektek valósulhattak meg hazánkban
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2017/cikkek/lead_126.jpg?itok=obCvkxu1)
A 2020-as év kihívásai ellenére sikeresen megvalósult az idei Richter Anna Díj öt győztes projektje, melyeket október 13-án ünnepélyes keretek között mutattak be az érdeklődők számára. (x)
Megnyílt az új pályázati időszak
Az eseményen a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetőjétől, Beke Zsuzsától megtudtuk: az elmúlt két év bebizonyította, hogy a hiánypótló kezdeményezésre rendkívül nagy az igény, így a Richter Gedeon Nyrt. folytatja egyedülálló újszerű társadalmi szerepvállalás programját. Ennek köszönhetően a projektbemutató napján megnyílt az új pályázati időszak: a kreatív, ötletes, egészségügyet és oktatást jobbá tevő terveket 2020. december 1-ig várja a zsűri.
A rendhagyó eseményen az öt nyertes csapat tagjai a tavaszi online díjátadó után végre személyesen, élőszóban is elmesélhették, hogyan valósították meg a nehezített körülmények ellenére összesen 20 millió forinttal támogatott terveiket. A színpadon minden csapatvezetővel egy-egy zsűritag beszélgetett, és a projektek vezetői egyetértettek abban, hogy a Richter Anna Díj új távlatokat nyitott hivatásukban, és olyan álmuk válhatott valóra, amit a Richter támogatása nélkül nem tudtak volna létrehozni.
A nyertesek
Stroke-prevenció játékfilmen keresztül, a természet szerepe a gyógyulásban, izgalmas szemléletformáló animációs kisfilmek a környezettudatosságról, a klinikai gyógyszerész hivatás népszerűsítése, hiteles információk a császármetszésről – a győztesek ezekkel a hívószavakkal szerezték meg a nagyközönség és a zsűri szavazatát, ismerjük meg őket közelebbről!
A gyógyszerész kategória győztese
Országjáró roadshow a klinikai gyógyszerész hivatás népszerűsítéséért
Magyarországon jelenleg mindössze 500 gyógyszerész rendelkezik kórház-klinikai szakvizsgával, miközben a betegbiztonság növelése érdekében ennek többszörösére lenne szükség. A főként klinikai gyógyszerész rezidensekből álló lelkes csapat, a Szimpatikus Klinikusok az ország gyógyszerészképzést végző egyetemein interaktív roadshow keretében mutatják be a terület szépségeit, sokszínűségét. Céljuk, hogy kedvet ébresszenek hivatásukhoz a még döntés előtt álló hallgatókban. „A Richter számára fontos a kiváló hazai munkaerő, a gyógyszerész szakma népszerűsítése maximálisan összecseng a mi céljainkkal” - mondta Beke Zsuzsa zsűritag, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője.
Az egészségügyi szakdolgozó kategória győztese
12 óra – a stroke betegség megelőzéséért
200-250 ezren élnek a stroke árnyékában hazánkban. Baji Anikó sürgősségi triázs és 12 óra névre hallgató projekt csapata lebilincselő és egyben oktató rövid játékfilmet készítettek a stroke valódi arcáról. Az egyedülálló prevenciós szemléletű alkotás a beteg szemszögéből mutatja be a páciens helyzetét, informál és felhívja a társadalom figyelmét a megelőzés fontosságára. Szily Nóra újságírónő, pszichológus, zsűritag, kommunikációs szakemberként is rendkívül kreatívnak találta az alkotást, és megfogalmazta, hogy nincsenek kételyei: a film megtekintése, széles körű terjesztése életeket menthet.