Mozart és az agyhullámok: Így javítja a klasszikus zene a mentális egészségünket
A zene nem csupán szórakozás, hanem egy olyan eszköz is lehet, amely hozzájárul a jobb életminőséghez, különösen azok számára, akik mentális nehézségekkel küzdenek.
Zene a léleknek
A zenehallgatás szerves részét képezi sok ember mindennapjának. Kocsiba ülve elindul a rádió, a boltba belépve éppen kedvenc dalunk sorait halljuk, de az utcán sétálva sem meglepő fejhallgatós járókelőkbe botlani. Sokszor észre sem vesszük, mennyire körbevesznek minket a különböző dallamok, de tudatosan is társíthatjuk egyes tevékenységekhez. Sokan szeretnek tanulás vagy olvasás közben zenét hallgatni, de a főzést és takarítást is fel tudja dobni egy-egy jól megválasztott műsorlista. Mindenkinek megvan a saját kedvenc műfaja és előadója, amiket akkor hallgat ha jó kedve van, de biztosan sokunknak akad egy sírós száma is, ami a nehéz időket segít átvészelni.
A zene ereje már régóta ismert az emberek hangulatára gyakorolt hatása miatt, de az utóbbi években a tudomány egyre több bizonyítékot szolgáltat arra, hogy a zene, különösen a klasszikus zene, mély hatással lehet az agy működésére és a mentális egészségre. Egy új kutatás, rávilágít arra, hogyan szinkronizálja a klasszikus zene az agyi aktivitást, és hogyan segíthet a depresszió leküzdésében.
Kattints a galériára!
Elképesztően érdekes dologra világított rá egy nemrégiben készült tanulmány, mely szerint alvási mintázatunk és a depresszió kialakulása szoros kapcsolatban állhatnak egymással.