Gyermekmentő professzorként tér vissza a vászonra Lukáts Andor
Az idén 80 esztendős Kossuth-díjas színész, Lukáts Andor szinte már állandó partnere az új hazai filmes generációnak. Nyitottságának, kíváncsiságnak köszönhetően az elmúlt években számos fiatal rendezővel dolgozott együtt. Hatalmas lelkesedéssel játszott többek közt a külföldön is sikert aratott Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre és az Akik maradtak című filmekben. A sorozat idén sem szakad meg, mert legutóbb Szabó Mátyás rendező első játékfilmjében, a most nyáron mozikba kerülő Látom, amit látszban kapott fontos szerepet.
Másként kezdi szemlélni a világot
Lukáts Andor a két magányos, zárkózott fiatal kapcsolatát kibontó történetben a gyermekmentő vállalkozást vezető, szigorú és rejtélyes múltú Fellegi professzort alakítja. Az idős, vak szakember féltőn óvja, terelgeti a különleges képességekkel rendelkező pártfogoltját, a húszas évei végén járó Ábelt, aki, ha becsukott szemmel szubjektálni kezd az elveszett gyerekek szemén keresztül képes látni és így segít őket megtalálni. A fiúnak a munkája körül forog az élete, amit csupán a vénkisasszony Mituk nénivel oszt meg. A professzor kényszerű távolléte alatt viszont hibát vét. Rácsatlakozik az egykori elveszett gyermekből felnőtt nővé vált Vera látására, akinek a szemén keresztül kezdi másként szemlélni a világot. A két sebzett fiatal közt különös vonzalom támad. Szerelmesek lesznek egymásba, aminek a következményeivel viszont egyikük sincs tisztában…
A filmben Lukáts Andor mellett a két fiatal, egymáshoz közel kerülő főhőst Vilmányi Benett és Hartai Petra alakítja, míg a további szerepekben Nagy Mari és Lestyán Attila lép színre. A Látom, amit látsz premierjét június 8-án Veszprémben, a Magyar Mozgókép Fesztiválon tartják meg. A hazai mozikban pedig június 22-től tűzik műsorra a filmet, ami a Nemzeti Filmintézet támogatásával valósult meg.
Berény Róbert, a honi avantgárd vezéralakjának világhírű festménye, az Alvó nő fekete vázával egy közismert, népszerű hollywoodi film egyik jelenetében tűnt fel. Lázas és hosszú kutatómunka eredményeként került vissza Magyarországra az évtizedek óta elveszettnek hitt műkincs.