Hét bűn, amit ne kövess el!
A 7 főbűn nem más, mint minden rossznak, gyötrelemnek a gyökere. De miért pont ez a hét dolog számít főbűnnek? Ha eddig neked sem volt világos, reméljük, hogy a következőkben hozzájárulunk ahhoz, hogy megértsd. Jöjjön tehát a 7 főbűn és a magyarázatuk.
Fösvénység
A fösvénység, vagy más néven a zsugoriság. A fösvénység azért is veszélyes, mert akarva, akaratlanul hozzákapcsolódik a kapzsiság. Az egyén mindent meg akar szerezni magának mindegy, milyen eszközökkel, és akkor is ragaszkodik ezekhez a dolgokhoz, ha annak már semmi értelme sincs. Nem hat rá a józan ész, sem a szép szó. Aki pedig már mélyen elmerült ebben az ártalomban, azt bekebelezi a mérhetetlen önzőség is. Az önzőség pedig az egyik legrosszabb dolog a világon, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a többi főbűnnél is meg fog jelenni.
Kevélység
A kevélységet a túlságos önbizalom, mások lenézése és a hiúság jellemzi. Aki kevély, nem fogad el semmiféle iránymutatást mástól, vagy akármilyen tanácsot. És ez vezet el egy nagyon veszélyes folyamathoz: az elzárkózáshoz. Ha valaki elzárkózik a többiektől, mert felsőbbrendűnek tartja magát, és ezért nem fogad el tőlük semmit, akkor üres lesz az élete. Kevés rosszabb dolog van annál, mint amikor tulajdonképpen élsz, lélegzel, mégis úgy érzed, belül halott vagy. És csak a te hibádból.
Bujaság
A buja emberből hiányzik a nemi élet kontrollja, csak a szex utáni vágy hajtja. Nem érdekli hogy kivel, hol és mikor csinálja. Ez pedig teljesen az egyház, és sok ember belső morálja ellen van, mivelhogy itt nem szeretkezésről van szó, hanem csak testi kapcsolatról. Azért kapott helyet a főbűnök között, mert így az ember megfosztja magától azt a csodálatos lehetőséget, hogy szerelemből feküdjön le valakivel. Elzüllik, és szépen lassan elnyom magában minden más értéket, és tudtán kívül saját magát is megalázza.
Irigység
Minden kapcsolatot megöl. Az irigy ember ha lát valami olyat valakinél, ami neki is tetszik, akkor nem azt kívánja, hogy neki is legyen olyan. Azt kívánja, hogy csak neki legyen meg az adott dolog, a másik embernek ne. Élvezi, ha kárörvendhet. Itt is megjelenik a már említett önzőség, ami felemészti az irigy embert. Abban leli örömét, ha másnak rossz. Az irigy embernek nincsenek olyan barátai, akik szeretik, mert nincs is szüksége rájuk. Csak mások nyomorára van szüksége. Legalábbis ő azt hiszi. Valójában pedig mélységesen megromlik a lelke.
Torkosság
Mértéktelenség evésben, ivásban, de akár bármilyen más tevékenységben. Falánkságnak is nevezik. Az ilyen ember elnyomja magában azt a képességét, hogy határt szabjon magának nemcsak az élvezeti javak halmozásában, hanem bármilyen területen az életben. Az önzés bizonyos formája pedig itt is megmutatkozik. Nem kontrollálja semmilyen vágyát, csak önműködően teszi azt, amit tenni akar. Így viszont már nem is lesz ember igazán, csak egy lélek nélküli robot.
Jóra való restség
Nemcsak az a bűnös, aki valami rosszat követ el, hanem az is, aki nem törekszik a jóra, aki nem ad akkor sem, ha lenne mit és lenne miből. Vonakodik attól, hogy áldozatot hozzon, hogy erőfeszítést tegyen más javára. Tehát az ilyen ember leírhatatlanul önző. Többek között az ilyen emberek miatt tart most a világ ott, ahol.
Harag
Felemészti az embert. Azok a cselekedetek, melyek a haragból, a dühből származnak, soha nem vezetnek jóhoz. Elnyomják a józan észt, és a szív hangját is. A harag tönkreteszi belső nyugalmunkat és másokkal való kapcsolatainkat is. Ha őrzöd magadban a haragot, nem leszel képes megbocsájtani, pedig a megbocsájtás az egyik legfontosabb dologgá vált a mai világban. Talán ez a leggyakoribb a hét főbűn közül, így rendkívül veszélyes, jobb lesz, ha te is vigyázol vele.