Kutatók rájöttek, hogy hány évvel öregít a tartós boldogtalanság és depresszió: A mentális problémák jobban rombolnak, mint a dohányzás
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2021/cikkek/depresszio_magany_123rf.png?itok=uQAEMlDn)
Egy most közzétett kutatás szerint a depresszió, a boldogtalanság és a magány gyorsabban felgyorsíthatja az öregedési folyamatokat, mint a dohányzás vagy akár bizonyos betegségek.
Biológiai életkor
Talán hallottál már a "biológiai életkorról" - amelyet a tényleges életkor helyett olyan tényezők befolyásolnak, mint a genetika és az életmód. Korábbi tanulmányok szerint minél magasabb a biológiai életkor, annál nagyobb a különböző betegségek és a halálozás kockázata - most pedig a kutatók egy lépéssel tovább mentek, és létrehozták az öregedési folyamat digitális modelljét, az eredmények pedig nagyon meglepőek.
Fedor Galkin, a tanulmány társszerzője és a hongkongi Deep Longevity startup cég vezető kutatója elárulta: "A tested és a lelked összekapcsolódik - ez a fő üzenetünk". Az Aging-US című folyóiratban megjelent tanulmányban a Deep Longevity, a Stanford Egyetem és a Hongkongi Kínai Egyetem kutatói arról számoltak be, hogyan építettek fel egy "öregedési órát" a China Health and Retirement Longitudinal Study (CHARLS) keretében 2015-ben 4846 felnőttől gyűjtött adatok alapján. A vizsgálatba 16 vérbeli biomarkert vontak be, köztük a koleszterin- és glükózszintet, a résztvevők nemét és olyan információkat, mint a vérnyomásuk és a BMI-jük.
Lapozz!
Oldalak
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/images/123rf-no-ulomunka-iroda-hatfajdalom-crop.jpg)