Az ételtárolás legfontosabb szabályai

Az ételek tárolása mindig nagyon fontos kérdés, hiszen nem mindegy, hogy melyik ételt meddig tarthatjuk bent a hűtőben vagy a szekrényben. Hiszen ha helytelenül tároljuk őket, akkor komolyabb betegségeket is összeszedhetünk. Ezért most összegyűjtöttük az ételtárolás legfontosabb szabályait.

Talán az egyik legfontosabb kérdés a különböző ételekkel kapcsolatban, hogy meddig és hogyan szabad őket tárolnunk. Ugyanis, ha nem tartjuk be az alapvető szabályokat, akkor akár télen is könnyen elkaphatunk bármilyen ételmérgezéses betegséget.

Nem csak a főtt ételekkel kapcsolatban kérdéses, hogy meddig tárolhatjuk őket, hanem a nyers húsok és zöldségeknél is különböző szabályok érvényesülnek. Ráadásul már a vásárlás során is érdemes ügyelni néhány fontos kérdésre. De egy kis odafigyeléssel könnyen ki tudod védeni a fertőzéseket.

Vásárlás szabályai
A húsok vásárlásánál fontos szabály, hogy mindig külön zacskóba tedd be őket és semmiképp se rakd olyan ételek mellé, amelyeket nyersen fogyasztasz, így például a zöldségek vagy gyümölcsök mellé. Ha előre csomagolt húst vásárolsz, feltétlenül nézd meg alaposan a lejárati időt, és olyan csomagot válassz, amelynél a lejárati idő a lehető legtávolabb van a vásárlás napjától.

A tojásokat is érdemes mindig ellenőrizni, hogy ne legyenek töröttek, vagy nagyon szennyezettek. De otthon feldolgozás előtt mindenképpen mosd át alaposan az összes tojást, hogy az összes szennyeződés lejöjjön róla. A gyümölcsök esetében is a feltűnően megrepedt, sérült darabokat nem érdemes megvenni, mert a sérülésen keresztül különböző baktériumok bejuthatnak a gyümölcsbe, amit nem biztos, hogy a megmosás során el tudsz távolítani.

Tárolás, feldolgozás
A húsokat fontos, hogy két napon belül mindenképpen dolgozd fel, vagy ha nem tudod elkészíteni, akkor feltétlenül fagyaszd le. Alapszabálynak számít, de nem lehet elégszer kihangsúlyozni, hogy a lefagyasztott élelmiszereket, ha kiolvasztottad, akkor már mindenképpen dolgozd fel és ne fagyaszd le újra. A húsok sütésénél a legfontosabb, hogy hagyj időt arra, hogy kellőképpen átsüljenek a húsok, és legalább 75 fokon süsd át őket. Az ételek elkészítése és kihűtése után, minél hamarabb tedd el őket tároló dobozokba és úgy helyezd el a hűtőbe.

Néhány napon belül ezeket az ételeket mindenképpen fogyaszd el vagy rakd át őket a mélyhűtőbe, így még nagyjából két hónapig biztosan megeheted őket kiolvasztás után. Ha pedig nem vagy biztos abban, hogy a hűtőben tárolt étel fogyasztható még, akkor már semmiképpen se kockáztass egy betegséget azzal, hogy mégis megeszed egy forralás után.

Oldalak

Video Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok
Fashion&Beauty
Ez a stílusos és sokoldalú lábbeli nemcsak melegen tart, de rengeteg outfittel kombinálható, így biztosan megtalálod a hozzád leginkább illő modellt.
Lifestyle
A Nyilas számára ma új és izgalmas lehetőségek adódhatnak. Napi horoszkóp.
Sztárok
Korábban is érkezett, végül császármetszéssel jött a világra Rácz-Gyuricza Dóri és Rácz Jenő közös kislánya, Kamilla. Az édesanya a Talk TV Z World című műsorában a szülésről és a gyermeknevelésről...
Sztárok
A klinika című kórházas sorozatból ismert Gaby Dohm egyszerűen nem ismeri az idő múlásának fogalmát: a színésznő a nyolcadik X felett is remek formában van, kisugárzása pedig még mindig a régi.
Lifestyle
Ha ügyesen tervezel, ez a kis praktika nagyobb rugalmasságot biztosíthat az ünnepi időszakra, és akár egy extra pihenőhetet is nyerhetsz az új év elején!
Sztárok
Senkinek sem kell bemutatni a Mézga családot, és annak egyik felejthetetlen karakterét, Paula asszonyt, viszont azt csak kevesen tudják, milyen gyönyörű volt fiatalon a figurát szinkronizáló...