A megérzéseimre hallgattam, és tönkrement az életem!
Nincs olyan ember, aki ne hallott volna az intuíciókról, vagy ne érzett volna meg valamit, ami később beigazolódott. Tudjuk, ki telefonál, ösztönösen nem bízunk meg valakiben, amit - mint később kiderül – jól is tettünk.
Telepátia az ikrek között
Az ikerpároknál természetesnek vesszük azt a láthatatlan kapcsolatot - nevezzük telepátiának-, melynek segítségével megérzik, ha testvérük bajban van, vagy kísértetiesen hasonló dolgok történnek velük. A saját megérzéseinkkel kapcsolatban viszont már hitetlenebbek vagyunk. Egyre gyakrabban találkozunk újabb ikerpáros-sikersztorikkal, amikor megérzéseikre, és a köztük lévő telepátiára hagyatkozva valamelyikük megmentette testvérének az életét. Az ilyen ikercsodákat hallva ejtünk egy-két könnycseppet a megható történeten, és önsajnáltatva irigykedünk azokra, akik mindig kapcsolatban vannak valakivel, még akkor is, ha hasonmásuk a világ másik végén van.
Telepátia a filmekben
A filmrendezőket is gyakran megihletik ezek a történetek, és egy krimibe is könnyedén beletoldanak egy kis ikres csavart, hogy megvezessék a minden részletre figyelő, Columbon felnőtt nézőket. A történet így kiszámíthatatlannak, fordulatosnak, no meg eredetinek tűnik, pedig a zűrzavart egy hasonmással a legkönnyebb feloldani, hogy a végére a rendező is szerencsésen kimásszon a sci-fik útvesztőjéből.
Így lehetett ezzel Lindsay Lohan sokadszori dupla szerepeltetésével készült Tudom, ki ölt meg c. film rendezője is, amiben a rejtélyes sztorit egy addig nem létező ikerpár fordulatával oldotta meg.
A drog-és partykirálynő Lindsay a thrillerben egy áldozatait csonkító sorozatgyilkos áldozatául esett Aubreyt és ikertestvérét, Dakotát alakítja.
A film végéig Dakotát Aubrey kitalált személyiségének hisszük, de aztán rájövünk, hogy egy egymástól elszakított ikerpárról van szó. Végül az addig Aubreynek hitt Dakota az ikertestvéri kapocs segítségével menekíti ki nővérét a gyilkos karmai közül, anélkül, hogy azelőtt tudtak volna egymás létezéséről.
Na de elég a véres thrillerekből, ennél azért kellemesebb és veszélytelenebb szituációkban is jól jöhet az ikrek közti láthatatlan kapocs. Ha nem is percenként mentik meg egymás életét, de az ikerpárokkal gyakran előfordul, hogy ugyanaz történik meg velük, például egyszerre ugyanazt a ruhát vásárolják meg a világ más-más pontjain. Erre azért elég kicsi az esély, nemde?
A hatodik érzék bizonyítéka
Akár hisszük, akár nem, ilyesmi nem csak az ikerpárok misztikusnak gondolt életében fordulhat elő, velünk is nap mint nap megesik egy hirtelen felbukkanó gondolat, egy megérzés formájában, ami aztán később valóra válik. Egy ilyen jövőbeli esemény jelzése elég misztikusan hangzik, amire csak nagyon kevés ember élvezhet kiváltságot- gondolnánk. Pedig a hatodik érzék nem csak üres fecsegés, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az agyunk felépítése.
A jobb agyféltekénk felelős az emlékeinkért, empátiás képességükért és nem utolsósorban intuitív megérzéseinkért, míg a bal a logikáért és rációért. A történelem során túlzottan előtérbe került és felértékelődött a ráció eszménye, az iskolai rendszeren belül pedig a kezdetben még megérzésekre fogékony gyerekek elvesztik intuitív képességeiket. Egy angol pszichológus professzor, Richard Wiseman képességfejlesztő tornán alapuló kutatásával azonban bebizonyította, hogy ezek a képességek újra előbányászhatók és fejleszthetők, ugyanis nyolc hét után a kutatásban résztvevőknél pozitív agyi szerkezeti változásokat tapasztaltak.
Mielőtt ezentúl mindenki gondolkodás nélkül csak a megérzéseire hallgatna, azzal is tisztában kell lennünk, hogy az intuíciók néha csalókák is lehetnek, nem árt, ha fontos döntések előtt azért átgondoljuk cselekedeteink lehetséges következményeit. Viszont azt is biztos sokan észrevették már, hogy az emberi test működése, különösen az agy nagyon jól ki van találva. Annak ellenére, hogy nem lehet mindenki jövőbe látó képességekkel megáldott, ezek a megmagyarázhatatlan belső késztetések soha nem véletlenül jelentkeznek. Ha valamiben hiába hallgatunk az észérvekre, nem tudunk dönteni, akkor nyugodtan bízzunk a megérzéseinkben (persze csak ha vannak-, az intuíciók hétköznapi gondolatokba való belemagyarázása, belelátása nem egyenlő a valós megérzésekkel), legbelül úgyis tudjuk, hogy mi a helyes döntés, és ezt a tudatalatti így üzeni meg nekünk.
Ha megtanulunk jókor hallgatni az intuícióinkra, akkor a jó döntéseinkkel csak a saját életünket könnyíthetjük meg, és tehetjük szebbé. Tökéletes példa erre a jókora pénzhalom tetején csücsülő vállalkozók sikertörténete, bizonyított tény ugyanis, hogy ezek a vállalkozók gyakran hallgatnak a hatodik érzékükre, oda fektetnek be, ahova intuícióik szerint érdemes.
A tanulság: nyugodtan hallgassunk megérzéseinkre az élet bármely területén, mert általuk nem csak szerencsésebbek leszünk, de céljainkat is könnyebben el tudjuk majd érni!