Így nézett ki a világ első magas sarkú cipője, amit férfiak hordtak
Nem a nők kezdték el a magassarkúk viselését.
A magassarkú története
Sok elmélet létezik arról, miként születtek meg és váltak népszerűvé a magas sarkú cipők, de Elizabeth Semmelhack, a téma szakértője eloszlatta a tévhiteket. A kanadai Bata Shoe Museum kurátora szerint a világ első magassarkúja a középkori perzsák idejére datálható, és nem is nők hordták először a lábbelit, hanem a férfiak. Akkoriban lovagláshoz szükségük volt arra, hogy a lábuk ne csússzon ki a kengyelből, a sarokkal megtoldott cipőket pedig tökéletesen be tudták akasztani, így megoldódott a problémájuk.
A perzsák dekadens anyagokból készült, élénk színekben pompázó surranókat hordtak, és amikor Shah Abbas uralkodó ellátogatott Európába az 1500-as években, a trend nagyon gyorsan elterjedt.
Magassarkú a nőknek
Az ötlet, hogy a nők számára is gyártsanak magassarkúkat egy csodás történelmi esemény keretében fogalmazódott meg, mégpedig egy királyi esküvőn. Amikor Catherine de Medici házasságot kötött 1533-ban mindössze 14 éves volt, így annak érdekében, hogy egy kicsit felnőttesebbnek tűnjön, apró magas sarkú cipőt viselt. Onnantól kezdve az ajtó megnyílt és a hölgyek is hordhattak ilyen lábbeliket.
A magassarkú királya
A férfi magassarkúk királya egyértelműen XIV. Lajos volt, aki nem csak a versailles-i palotát szerette volna fényűzőre kialakítani, de a cipődivat nagyágyúja is volt. Akár 10 centis magas sarkú cipőket is hajlandó volt felvenni, és ami még poén a sztoriban, hogy ő volt az, aki először elrendelte a lábbelik aljának pirosra festését. Így tulajdonképpen nem Christian Louboutin az ötletgazda.