Segítség, dress code!
Nem mindegy, hogy milyen öltözéket viselünk bizonyos eseményeken. Hogy elkerüljük a kínos helyzeteket, jobb ha megfogadjuk a Dress code tanácsát.
1. White Tie
A lehető legelegánsabb öltözet kívánja meg a meghívó birtoklójától. A férfiaknak szmokingot kell viselniük fehér inggel, fehér zakóval, és fehér, kézzel kötött csokornyakkendővel. A nők esetében ez nagyestélyi viselését jelöli.
2. Black Tie
Ez a kód a szmoking és csokornyakkendő párosítását írja elő a férfiak számára - természetesen fekete színben. A nők ilyenkor hosszú estélyit, vagy koktélruhát húznak.
3. Black Tie Optional/Black Tie Invited
A "Black Tie" kevésbé ünnepélyes változata. A férfiak választási lehetőséget kapnak, hogy a Black Tie öltözetüket kívánják viselni, vagy egy más, sötét színű öltöny- ing-nyakkendő kombinációt. A nők esetében nincs változás.
4. Formal
Ez a ruha kód más és más jelentéstartalommal rendelkezik, attól függően, hogy éppen hol vagyunk. Egy a közös: mindenképpen elegáns öltözetet takar. Elkülöníthetjük 18 óra előtt és utáni részre. 18 óra előtt a férfiaknál elfogadott a Black Tie optional összeállítás, de 18 óra után Black Tie az elvárás. A nők részéről hat óra előtt egy elegáns, nem fényes anyagú ruha is megteszi, de hat óra után szigorúan estélyi, vagy koktélruha kell.
5. Semi-Formal/Daytime
A fél-hivatalos, délutáni esemény kódja. A férfiaknak sötét öltöny, a nőknek koktélruha ajánlott, de az véletlenül se legyen kihívó!
6. Informal
A hétköznapi viseletet jelöli. Ha valami különleges alkalomra megyünk, akkor mégis ajánlatos egy kicsit elegánsabban öltözni, de itt nem számít, ha például a férfiak zakója nem egyező színű a nadrággal.
7. Business Formal
Megegyezik a délutáni esemény kódjával, annyi különbséggel, hogy a nőknek a koktélruha tilos, valami elegáns a kötelező, például egy kosztüm, de mindenképpen olyan, ami nem kivágott.
8. Casual
A hétköznapi ruházat kódja, nem ajánlatos azonban a sportos viselet, vagy a farmer. Meg kell találni az arany középutat a hivatalos és a lezser között.