Hódító fehér – Válassz esküvői ruhát olcsón!
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/default_images/image_not_found.jpg?itok=cxG_mT8U)
Amikor körülvesz mindent a szerelem, ki ne gondolna arra, hogy kimondja a mágikus „IGEN”-t. Azonban rögtön az is eszünkbe jut, hogy mennyi anyagi vonzata van ennek. Szerencsére a mai tervezők megoldották problémánkat.
Miért kéne százezreket költeni esküvői ruhára, amikor az elérhető márkák (Zara, H&M, Bershka, stb.) idei kollekciójában is megtalálhatjuk álmaink ruhakölteményét, ha eddig nem egy Vera Wang-ról álmodoztunk. Legyen akár rövid, akár hosszú fazon, díszített, egyszerű, csipkés, sima, mindegyik csak arra vár, hogy kielégíthesse vágyainkat.
A rövid
A tavasz és a nyár legpraktikusabb viselete a rövid, könnyű anyagú ruha. Fehér színének köszönhetően visszaveri a szikrázó napsütést, így nem kell szenvednünk a hőségtől. Nem csak egyszerű és visszafogott esküvőre tökéletes, hanem hétköznapi, elegáns viseletként is alkalmazható.
A maxiruha
Minden alakra ajánlatos hordani, hiszen hosszú szoknyarésze ápol és eltakar, felsőrésze pedig különböző változatokban megtalálható. Félvállas, pántos, pántnélküli, hosszú vagy rövid ujjú, mindenki rálel a számára legmegfelelőbbre. Bohémebb, hippis esküvőkhöz is tökéletes választás.
A díszített
Aki nem szereti a sima, egyszerű dolgokat, annak ajánlatos olyan ruhát választania, ami gyönggyel, kövekkel vagy egyéb dekorelemekkel van tarkítva. Az idei divat a nyakat, vállakat igyekszik kihangsúlyozni, ami kecses, nőies hatást kölcsönöz. Egy ilyen ruha akár a polgári ceremóniához is tökéletes lehet.
A csipkés
A csipke örök nívót tudhat magáénak. Nem csak decens külsőt kölcsönöz, de titokzatosan szexivé teszi a viselőjét. Kiegészítők nélkül is tökéletesen öltöztet. Egyszerűbb vintage-retró esküvőre csak a csipke, csipke, csipke!
A kosztüm
Azoknak érdemes kosztümöt viselni esküvőn, akiket már nem keríti hatalmába a túlbuzgó esküvőszervezési láz. Előnye, hogy a sima fehér kosztümöt bármilyen kiegészítővel, ízlésesen fel lehet dobni. Mottó: egyszerűen elegáns!
A bőfazonú
Nem mindenkinek áll jól a testhez simuló ruha. Többé nem kell mutogatni a számunkra kellemetlen testrészeinket, hiszen a bő fazonú ruha előnye, hogy nagyobb mérete lévén azt hihetik, nagy ránk. Így már nem csak a fekete, hanem a fehér is karcsúsít. Egy lenge darab tökéletes lehet a nyáron tartott vízparti esküvőkhöz.
A széles palettának köszönhetően bátran válogathatunk magunknak rendhagyó esküvői ruhákat is. Nem mellesleg gondoljunk csak bele: esküvő után sem kell a szekrény mélyére elásnunk, hanem bármikor újra viselhetjük az alkalomhoz válogatva, így tényleg egy örök darabbal gazdagodhatunk.