Öt egyszerű, de aranyat érő szabály az egészséges hajszálakért
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2017/cikkek/25078535_ml.jpg?itok=ADSouWzV)
Ezeket kőbe kellene vésni.
Hajmosás, avagy mennyi az annyi
A legnagyobb dilemma, hogy hányszor moss hajat egy héten. A szakértők szerint ez persze attól is függ, hogy milyen típusú a hajad, de általában a heti két (maximum három) mosás ajánlott. Ügyelj arra, hogy a sampont csak a fejtetődnél használd, a hajszálak végét csak balzsammal és pakolással ápold.
(Nem szabad minden nap hajat mosnunk, mert ez kiszáríthatja a fejbőrt, ami a védekezés miatt csak fokozott olajtermeléshez vezet. Ez például a gyorsan zsírosodó haj esetében elég nagy hátrányt jelenthet.)
A megfelelő sampon kiválasztása sem elhanyagolható. Ha a típusunknak megfelelő terméket használunk, akkor nem csak a textúrán javíthatunk, de meg is erősíthetjük a szerkezetét. Nemrég arról is írtunk, hogy mi történik akkor, ha fordítva mosunk hajat: először balzsamot, majd sampont használunk. Ha kíváncsi vagy, akkor ide kattintva többet is megtudhatsz a témáról.
Bőrápolás a fejtetőn is
Ha az arcbőröd száraz, akkor miért használnál zsírosodás elleni sampont a fejtetődön? Ez így fordítva is igaz: ha olajos a bőröd, akkor ne hidratáld túl a hajad alatti bőrt sem. Válassz megfelelő sampont és balzsamot és szánj időt arra, hogy megfigyeld, milyen termékek válnak be nálad.
Havonta egyszer érdemes egy "tisztítókúrát" végezni a hajunkon, amit megtehetünk erre a célra kifejlesztett speciális samponnal (ami nátrium lauril szulfátot tartalmaz), ez eltávolítja a maradék olajat a fejbőrről és a hajtövekről egyaránt. Ha nem akarunk plusz költséget, akkor szódabikarbónával is felturbózhatjuk a hagyományos termékünket. A szakemberek javaslata szerint a korpásodás elleni samponokkal vigyáznunk kell, mert nagyon száríthatnak, és ez még a könnyebben zsírosodó hajnak, fejbőrnek se tesz jót.