Anyakontyból szalonfrizura: kipróbáltuk a Dyson Airwrap Complete Long hajformázót!
Hatalmas a hype körülötte, de vajon akkor is beválik, ha nem vagyunk influenszerek? Kipróbáltam a Dyson Airwrap™ Complete Long hajformázóját, amelyet az extra hosszú frizurákhoz ajánlanak. Annyit elárulok: nem okozott csalódást!
Hajmeresztő hajnalok
Reggel 5 óra 30. A tükör előtt állva bosszankodok, hogy a hajvasalómon a kis led-panel kéken villog és azt vágja a még félkómás fejemhez: Error. Már megint túlmelegedett. Hát ez szuper. Ettől persze rögtön felébredek - ha másra nem, legalább arra használhatom ezentúl, hogy a vérnyomásomat feltornázza. Pedig csak a hajam fele van kész és mindjárt ébred a gyerek, akit menetkészre kell babusgatnom a bölcsibe induláshoz. Nem lesznek még hosszú negyed óráim arra, hogy megvárjam, amíg újra és újra magához tér a hajvasaló. Pedig nem is használtam sokat, egy megbízhatónak tartott márka darabja, de persze a garanciája már épp lejárt. Én meg így jártam. Végül kutyafuttában összefogom a hajamat és elhatározom, hogy lecserélem azt az ördögi szerkezetet.
Nem kellett sokat böngésznem a beauty-blogokon és a YouTube vonatkozó videói között, ugyanis hamar kiderült, mi az az eszköz, ami mostanában borzolja a hajakat…akarom mondani kedélyeket. Korábban volt már szerencsém a régebbi változathoz egy próba erejéig, de akkor egy profi fodrász készítette el vele a frizurámat, így nagyon is elégedett voltam az eredménnyel. Nem másról van szó, mint a Dyson Airwrap™ hajformázóról, amelynek nemrég jelent meg új változata, amely a Complete Long nevet viseli. Nagyon örültem hát, amikor néhány héttel a fenti kellemetlen reggelt követően lehetőséget kaptam arra, hogy magam is kipróbálhassam ezt a megújult eszközt.
Hogy kerül porszívó a hajszárítómba?
Talán nem túlzó a feltételezésem, hogy az olvasóink nagy része ismeri a Dyson márkanevet. Ha másról nem, az egyedi műszaki újításokat felvonultató, vezeték nélküli porszívóikról bizonyára sokan hallottak. (Egyébként nekünk is van egy otthon - a hozzátáplálás időszakában rengeteg idegszálamat mentette meg, de erről talán majd máskor.) Az angol vállalat, amely alapítójának, James Dysonnak a nevét viseli, néhány éve elhatározta, hogy a háztartási eszközök új szegmenseit is meghódítja. E fejlesztések nyomán nemcsak hajszárítót, hanem olyan hajformázó termékeket is bemutattak, amelyek izgalmas, új - a hajhoz kíméletes - technológiákat felhasználva teszik könnyebbé az otthoni frizurakészítést.
Rengeteg lehetőség egy dobozban
Bevallom, ahogy kicsomagoltam a készüléket a nagyon ízléses dobozából, amely önmagában is igazi esztétikai élményt nyújt, kissé zavarba jöttem. Kefék, simítók, hengerek - csak tippelgetni tudtam, melyik mire is való tulajdonképpen. Szerencsére a rövid leírás, amelyet a dobozban találtam, sok mindent helyre tett a fejemben, de a hivatalos magyar nyelvű oldalon található tippek és videók is nagyon sokat segítettek. Ahogy az a márkára jellemző, ennek a “feladatnak” is teljesen új látásmóddal fogtak neki. Az Airwap hajformázó család egyik legérdekesebb jellegzetessége, hogy a hajformázó hengerek magukhoz szívják, feltekerik a hajat és így készülnek el végül a csodás loknik. A nemrégiben bemutatott Dyson Airwrap™ Complete Long multifunkciós hajformázó több tulajdonságban is eltér elődjétől, de ami számomra az egyik legfontosabb volt: ahogy a neve (Complete Long) is mutatja, hosszú - mellkasig érő vagy hosszabb - hajhoz fejlesztették ki. Az én hajam pedig bőven belelóg ebbe a kategóriába. Azért is lényeges ez, mert míg a Dyson Airwrap™ Complete 30 és 40 mm-es formázóhengereit kifejezetten rövid és félhosszú hajhoz ajánlják, a Complete Long ugyanilyen tartozéka jóval hosszabb, megkönnyítve ezzel az extra hosszú haj formázását. Ráadásul ennél az új változatnál már nincs szükség a hengerek cserélgetésére: egyetlen pöcök átkattintásával állíthatjuk, hogy a fejünk éppen jobb vagy a bal oldalán dolgozunk-e. A csomagban található még egy Coanda simító szárítófej előformázáshoz (göndörítés előtt ezzel szárítjuk meg a hajat), amelynek a tetején hosszában végigfutó tartozék arra szolgál, hogy a szálló, rakoncátlan hajszálakat megzabolázzuk vele. Kétféle simító hajkefét is kapunk a csomagban (egy puha és egy kemény), illetve egy dúsító körkefét, amivel szuper 70-es évek ihlette frizurát lehet készíteni. Én egyébként pont így hordom a hajam, ám most sokkal jobban érdekelt, hogyan működik a hajformázó henger, így először ezt próbáltam ki.
Göndörítő-kalandok
Alig vártam hát egyik este, hogy a kislányom végre elaludjon és a momME time-ot arra a nemes célra használjam fel, hogy szép frizurát készítsek magamnak. Ehhez a szokásos módon hajat mostam, hajturbánba csavartam a fejem egy kis időre, addig pedig előkészítettem azokat a tartozékokat, amelyekre szükségem lesz. A törölközőszáraz hajamat kifésülő balzsammal fújtam be, megfésültem, majd hajhabot is tettem rá. Eddig mindent ugyanúgy csináltam, ahogy eddig is. És most jött az izgalmas rész: göndörítés előtt nagyjából meg kellett szárítanom a hajam a Coanda simítóval. Szerencsére gyorsan meg lehet szokni a kényelmet: a szárítófej a felső pöcök segítségével elforgatható, így a rést, amely a levegőt a hajunkra fújja, mindig arra irányíthatjuk, amerre nekünk a legkényelmesebb. Ezután végigfuttattam a hajamon a simító tartozékot. Az eszközön egyébként több fokozat közül is választhatunk: a légáramlás erősségét és a hőmérsékletet is szabályozhatjuk.
A hajam még nedves volt kicsit, jöhetett a göndörítő hadművelet! Mit ne mondjak, meglehetősen lámpalázas voltam, amikor nekikezdtem a dolognak. Először gyengébb fokozatot állítottam be, de úgy éreztem, nem elég hatékony az én hajamon. Egyébként is jellemző a tincseimre, hogy makacsul ellenállnak a formázásnak, mindenáron egyenesek szeretnének maradni. A nagyobb hőhatás sokat segített ezen. Időbe telt, mire megszoktam, hogy melyik oldalon merre kattintva vonzza vagy taszítja a hajat a henger, amelyből én ezúttal a 30 mm-eset használtam. Azt tapasztaltam, hogy érdemesebb vékonyabb tincsekkel próbálkozni, számomra akkor gördülékenyebben ment a göndörítés, de talán ez is csak gyakorlat kérdése. Miután sikeresen feltekertem egy-egy tincset, vártam kb. 10-15 másodpercet, majd anélkül, hogy megmozdítottam volna az eszközt, bekapcsoltam a hideg levegőt pár másodpercre, ezzel rögzítve az eddig elért formát. Az Airwrap kíméletessége egyébként abban is megnyilvánul, hogy míg a hagyományos hajsütők és -formázók 200 foknál is nagyobb hőmérsékleten dolgoznak, az Airwrap 150 fokos hőt bocsát ki.
Jól tettem, hogy nem egy rohanós hétköznap reggelt választottam a tesztelésre, ugyanis első alkalommal több, mint fél órára volt szükségem ahhoz, hogy alaposan végigmenjek a hajamon. Ez persze nem az eszköz hibája, hanem azt jelzi, gyakorlatra van szükségem ahhoz, hogy elsajátítsam az Airwrap használatát. Miután végeztem, ahogy máskor is, hajlakkal rögzítettem a frizurát. Az eredménnyel kb. 70%-ban voltam elégedett, de ez csakis annak köszönhető, hogy most is kiderült: nem vagyok született hajszobrász, rutinra van még szükségem ahhoz, hogy egy ilyen minden igényt kielégítő kelléket hatékonyan használni tudjak. Ahogy a képen is látható, a loknik nem maradtak meg tökéletesen, de én ehhez mindenképpen szeretném megjegyezni, hogy az egész műveletet egy ablak nélküli fürdőszobában csináltam végig, zárt ajtó mögött. A páratartalom alaposan megugrott, így szerintem semmi meglepő nincs abban, hogy nem lett tökéletes a végeredmény. Ami további jó hír, az eszköz átment a kisgyerekes anyuka próbán: az Airwrap kellően halk, a lányom egyszer sem kelt fel arra, hogy hajat szárítok, majd göndörítek, bátran ajánlom anyatársaimnak is.
Update
Természetesen nem hagyott nyugodni a dolog és azt szerettem volna, ha ez a teszt valóban hasznos információkat ad. Így hát, hogy teljes legyen a kép, pár nap múlva újra nekiveselkedtem a kalandnak. Ezúttal nyitott ajtónál készítettem el a frizurát, a felgöndörített tincseket pedig feltűztem egy-egy hajcsipesszel, amíg teljesen ki nem hűltek. Kevesebb időre is volt szükségem, nagyjából 20 perc alatt végeztem. Illetve magam mellé készítettem egy vízzel teli spricnit, arra az esetre, ha egyes tincseket már túl száraznak találnék. A vízpermetezést egyébként akkor is javaslom, ha nem frissen mosott hajból szeretnénk frizurát készíteni, mert száraz haj esetén nem maradnak meg a loknik. Íme a második próbálkozás utáni eredmény, amely szerintem magáért beszél:
Egyébként mióta a Dyson Airwrap™ Complete Longot használom, alig várom, hogy újra hajat mossak és valamelyik izgalmas, új tartozékot próbálhassam ki!