A tökéletes szemfestés titka
Ha igazán ismerjük magunkat - a bőrtónusunk, az arcformánk, a szemformánk -, akkor egy kis gyakorlattal rövid idő alatt gyönyörű szemeket tudunk varázsolni magunknak.
Persze a szemünk festés nélkül is gyönyörű, de ha egy nő odaáll a tükör elé, ritkán jelenti ezt ki magának. Sötét karikák, túl kicsi szem, túl távol ülnek egymástól, valami kivetni valót mindig találunk magunkon. Nézzük meg azt a rögös utat, ami a tökéletes szemfestéshez vezet.
A klasszikus lépések
1. Alapozás
Ahogy az arcodat is, ugyanúgy a szemeket is elő kell készíteni a festéshez. Tehát ha azt szeretnéd, hogy a szemfestéked tartós legyen, akkor alapozd le a szemedet és a környékét is mielőtt neki látsz dolgozni rajta. Vannak külön erre kifejlesztett szemhéjalapozók, de a tapasztalat azt mutatja, hogy egy mezei alapozó, korrektor, vagy akár púder is ugyanolyan jól szuperál.
2. Szemceruza - Mit válasszak?
Attól függően, hogy milyen hatású sminket szeretnél, el kell döntened, hogy milyen eszközt használsz: szemceruza, automata szemceruza vagy szemhéjtus. Ha füstös szemeket szeretnél, akkor a szemceruza ajánlatos. Ebből is a fajta, aminek a másik végén egy kemény ecset található. Ez nagyon fontos, mert ennek a segítségével tudod jól eldolgozni a festéket.
Ha kontúrozni szeretnéd a szemed, akkor határozott, precíz vonalat kell húznod. Ezt könnyebb egy automata szemceruzával megcsinálni, ez az a fajta, amit ki és be lehet tekergetni. Ez hatásos, de a tushoz képest szolid. Szóval ha igazán drasztikus hatást akarsz elérni, akkor fekete szemhéjtussal keretezd a szemed.
3. Szemhéjfesték
A szemhéjfesték állaga vagy por vagy krém alapú, igazából mindegy, ez attól függ, hogy melyikkel szeretsz jobban, melyikkel tudsz könnyebben dolgozni. Sokkal fontosabb a megfelelő szín kiválasztása. Figyelembe kell venni a bőrtónust, a haj - és a szemszínt, a ruhát, sőt nem árt az évszakot is. Szemszín szerint a következők a "szabályok", amik általában bejönnek, de szerintem érdemes mindenkinek kísérletezni, pont a fent említett okok miatt: más és más a bőrszínünk, a hajunk stb.
Kék szemek - kiemelők: semleges színek (pl. pezsgő, púder), rózsaszín, halványkék, halványlila, zöld árnyalatok
Árnyékolók: sötétebb kék és zöld árnyalatok, erőteljes arany, bronz
Zöld szemek - kiemelők: semleges színek (pl. pezsgő, púder), rózsaszín, lila, barna árnyalatok. Árnyékolók: lila és barna
Barna szemek - kiemelők: semleges színek (pl. pezsgő, púder), zöld, arany, rózsaszín
árnyékolók: erőteljes, intenzív vagy sötét zöld, barna, rózsaszín
4. Tippek és trükkök
Nézzük az eddigieket: a szemceruzával és társaival kontúrozunk, a szemhéjfestékekkel pedig satírozunk (kiemelünk, árnyalunk). Akkor nézzünk pár sminkes csalást, amivel kicsit korrigálhatunk!
Kicsi szemek - egy közepes árnyalatú szemfestékkel fesd ki a szemhéjad, a külső zugot pedig egy sötét árnyalattal hangsúlyozd. Szempilláidat mindenképpen fesd ki, lehetőleg szénfeketére.
Nagy szemek - alul és felül használj fekete kontúrt.
Közel ülő szemek - a belső szemzugba világos, a külsőbe pedig sötét árnyalat kerüljön. Ráadásként húzhatsz egy kis fehéres, ezüstös ceruzacsíkot a belső részhez.
Távol ülő szemek - sötét kontúrt használj egészen a belső szemzugig, ahová a sötét árnyalat kerül. A világosabb ebben az esetben kívülre megy.
Előre ugró szemek - ebben az esetben a szemceruzát satírozóként használd, mintha csak füstös szemeket csinálni. Kontúrozz, aztán maszatold el kicsit. Ha egy mód van rá, szempillaspirált ne használj!
Mélyen ülő szemek - világos árnyalatot használj a szemhéjadon. A felső szempillák tövébe egy sötétebb szín kerüljön, alulra pedig vékony vonal - ehhez egy hegyes szemceruza vagy pedig egy automata szemceruza lehet segítségedre.