Bele is hallhatsz ennek a fájdalomcsillapítónak a szedésébe, mégsem akarják betiltani
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2023/cikkek/gyogyszer-halalos-patika-fajdalomcsillapito-nolotil-flickr.jpg?itok=TTrM5re3)
Nagyon oda kell figyelned, hogy ne sózzanak rád ilyen fájdalomcsillapítót a patikában. Sokan súlyos mellékhatásokról számoltak be.
Ezt a gyógyszert mindenképpen érdemes elkerülni.
A fájdalomcsillapítóknak két nagy csoportja van: a nem kábító hatású fájdalomcsillapítók és a kábító hatású fájdalomcsillapítók. A többség utóbbival fut össze kevesebbszer, de hát ezeknek az adagolását tényleg szigorúan csak orvos felügyelheti.
A kábító hatású fájdalomcsillapítók a morfium és származékai, mint például a kodein, a tramadol, a fentanil vagy az oxikodon. Ezek a hatóanyagok az agyban és a gerincvelőben gátolják a fájdalomérzetet, és eufórikus, nyugtató hatást is kiváltanak.
A másik kategória az, amit többet használnak az emberek, és többnyire a gyógyszertárakban is ezeket vásároljuk meg. A nem kábító hatású fájdalomcsillapítók közé tartozik az acetilszalicilsav, a paracetamol, az ibuprofen és sok más, vény nélkül vagy vényre is kapható gyógyszer. Ezek a hatóanyagok gyulladáscsökkentő, valamint láz- és fájdalomcsillapító hatással is rendelkeznek. Főleg enyhe és közepesen erős fájdalmak csillapítására alkalmasak, mint például a fejfájás, a fogfájás, a menstruációs fájdalom, az izomfájdalom vagy az ízületi fájdalom.
Azonban van egy fájdalomcsillapító, ami nagyon veszélyes, de még mindig nem került betiltásra. A galériánkban leleplezzük, hogy miről van szó!
Sokak szerint ez a koktél jóval többet segít a gondok megoldásában, mint ha valaki gyógyszert venne be.
Leadfotó: Flickr – Illusztráció
Oldalak
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/images/gettyimages-annehathaway-divat-video-trendek-crop.jpg)