A mentális betegségek nagy része erre a gyermekkori problémára vezethető vissza
Gyermekkorunk óriási hatással van későbbi, felnőttkori életünkre – ezt már több tanulmány is alátámasztotta az évek során. Egy nemrégiben készült kutatás viszont egészen megdöbbentő kapcsolatra hívta fel a figyelmet a gyermekkorban elszenvedett problémák és a később kialakuló mentális betegségek között.
Sokkoló adatok
Az Ausztráliában végzett kutatás a gyermekkori elhanyagolás témakörét járta körbe, a felnőttként kialakuló mentális betegségek aspektusában. Az áttekintett mentális egészségügyi állapotok közé tartoznak az aggodalom, a depresszió, a káros alkohol- és kábítószer-fogyasztás, az önmaguknak okozott sérülések és az öngyilkossági kísérletek, ezeket hozták összefüggésbe a gyermekkori elhanyagolás problémakörével, az eredmények pedig nem akármilyen felismerésre vezették a kutatókat. Az Ausztráliában megkísérelt öngyilkosságok 41%-át, valamint a depresszió kialakulásának 21%-át a gyermekkori elhanyagolásra vezették vissza. A sokkoló számok mellett a kutatás számos érdekes összefüggésre hívta fel a figyelmet, melyek segítségével sokkal többet tudhatunk meg a mentális betegségek hátterében meghúzódó okokról, mint korábban. Olvass tovább a részletekért!
Az elhízás nem csupán azért rossz, mert kinézetünk teljesen megváltozik tőle, de egészségünkre nézve is rengeteg veszélyt rejthet magában, ha túl sok rajtunk a plusz kiló.
Leadfotó: 123rf, forrás: neurosciencenews.com