Melyik hónapban születtél? Így fog alakulni az egészségi állapotod a jövőben
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/default_images/image_not_found.jpg?itok=cxG_mT8U)
A születési hónapod nemcsak a jellemedről árulhat el fontos információkat – mint ahogy erről már egy korábbi, nagy sikerű cikkben beszámoltunk -, hanem arról is, hogy életed során milyen lesz az egészségi állapotod, mely betegségektől kell félned. Ha érdekel, olvass tovább!
Születési hónap: szeptember, október, november
1. Jobb fizikai állapot
Egy tanulmány, amely az International Journal of Sports Medicine című szaklapban jelent meg, a következő eredményre jutott: azok az iskoláskorú fiúk, akik novemberben születtek, sokkal kiemelkedőbb eredményeket értek el a teszteken, amikben a szív-és érrendszer egészségét vizsgálták. Ezenkívül a kézszorításuk és az alsótestük ereje is nagyobb volt, mint azoknak, akik áprilisban jöttek a világra. Ennek elvileg az a magyarázata, hogy mivel az őszi gyerekek édesanyja nyáron várandós, így rengeteg D-vitaminhoz jut; a D-vitaminról pedig köztudott, hogy hozzájárul remek a fizikai fejlődéshez.
2. Ételallergia
Bár azoknak, akik ősszel ünnepelnek születésnapot, a testük erősebb, az ételallergiára sokkal (30-90%) hajlamosabbak, mutatta ki egy kutatás, amit a John Hopkins Egyetemen végeztek. Az őszi babák, bár, ahogy említettük, az édesanyjuk hasában sok D-vitaminhoz jutnak hozzá, világra jöttük után keveset kapnak. Ez a hiány pedig összefügghet az olyan betegségek kialakulásával, mint az ételallergia; nem véletlenül javasolják a kismamáknak, hogy terhesség alatt szedjenek napfényvitamint.
Születési hónap: december, január, február
1. Balkezesség
Ausztrál és német kutatások szerint azok között a férfiak között, akik télen születtek, jól láthatóan több a balkezes. Egy elmélet szerint ez a magzati korban kialakult magasabb tesztoszteronszinttel hozható összefüggésbe. A Wikipédia azt írja, a férfi agy később fejlődik ki, mint a női, és bal agyfélteke később, mint a jobb; a tesztoszteron elfojtja a bal agyfélteke fejlődését, ezáltal a jobb agyfélteke erőteljesebben fejlődhet. Így a magzat nagyobb valószínűséggel válik balkezessé, mivel a jobb agyfélteke irányítja a test bal oldalát.
2. Koraszülöttség
Azok a babák, akik májusban fogantak meg, és februárban születtek, sokkal nagyobb valószínűséggel lettek koraszülöttek, mint azok, akik más évszakokban fogantak meg – derül ki egy 2013-as tanulmányból. Az ok a szakértők szerint a náthára vezethető vissza, amit a téli kismamák nagy eséllyel elkaphatnak a terhesség utolsó trimeszterében. Amennyiben a magas lázzal járó megfázás/nátha a várandósság későbbi szakaszaiban jelentkezik, a koraszülés kockázatának az esélye fokozódik.