Diéta-körkép - melyiket válasszuk?
Összeállításunkban megmutatjuk, hogy melyik diétázási módszer válik hasznodra, és melyiket érdemes elkerülnöd.
Fogyókúrázási tippek jönnek és mennek, és szinte olyan gyorsan rákapunk egy-egyre, hogy bele sem gondolunk: talán némelyik nem is használ, sőt, káros az egészségünkre.
Mindennapi reggeli
Hatásos: igen
A reggeli hozzájárul az anyagcserédhez, és segít, hogy később ne legyél falánk, ezzel elkerülve, hogy egy kevésbé egészséges ételt válassz ebédre. Az ideális reggeli tartalmaz proteint, egy kis zsírt és rostot. Ezek megtalálhatóak az alacsony-zsírtartalmú, gyümölcsdarabokban gazdag joghurtokban és a müzliszeletekben.
Csak nyersen
Hatásos: részben
A nyers zöldségek és héjasok alacsony kalória-tartalmúak, de, ha sokat eszel belőlük, könnyen felszedhetsz egy pár fölös kilót. Nem árt tehát, ha vigyázol a bevitt mennyiségre!
Glutén-mentes élet
Hatásos: nem
A gluténnak semmi köze a kilókhoz, még azoknál az embereknél sem, akik gluténallergiában szenvednek. Csak akkor hatásos a diétád, ha kevesebb kalóriát viszel be, a glutén hiányától maximum egészségesebb leszel.
A tej ereje
Hatásos: igen
Egy nemrég készített tanulmány igazolta, hogy azok a felnőttek, akik napi 2 pohár tejet isznak, 2 év alatt körülbelül 5,5 kilótól szabadulnak meg. Erre mondják, hogy a türelem mínusz kilókat terem!
Erős és hatékony
Hatásos: igen
A csípős ételek felturbózzák az anyagcserét, és minél többet fogyasztassz, annál jobban fejti ki jótékony hatását a testeden. Egy év alatt átlagosan 4,5 kilótól vehetsz búcsút.
Szénhidrát-stop!
Hatásos: nem
Ez a fajta diéta az egyik legrosszabb, amit a testeddel tehetsz, hiszen a szénhidrát a test „üzemanyaga”. A kenyeret vagy a fehér cukrot elhagyhatod az étrendedből, de a teljes kiörlésű alapanyagokból készült ételeket ne, mert az csupán hangulatingadozáshoz és rossz közérzethez vezet.