Itt a tudományos válasz: ezért könnyezünk mindig, amikor ásítunk – Te vajon tudod, miért teszünk így?
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2023/cikkek/asitas-123rf-lead.jpg?itok=mPnFf-Ow)
Neked is mindig potyognak a könnyeid, amikor nagyobbakat ásítasz? És vajon azt is tudod, miért? Cikkünkből most kiderítheted a választ, ami talán téged is régóta foglalkoztat már!
Ösztönök
Az ásítás egy ősi, ösztönös reakció, és bár az általános megítélés az, hogy azért csináljuk, mert oxigénhiányos az agyunk, ez egy téves felvetés, hiszen az ellenpélda azt mutatja, hogy a gyermek is képes rá az anyaméhben, pedig nem is a száján át lélegzik. A fáradtság és a kimerültség is előidézheti, de az empátia is (amikor mások ásítanak), illetve az állatoknál az udvarlás egyes módját, valamint a békülést is jelentheti. Az ásításhoz úgynevezett neurotranszmitterre van szükség, amely egy ingerületátvivő anyag. Legtöbbjük az idegrendszerben termelődik, csak ott található meg és ott fejti ki a hatását. Egy azonban biztos: szinte mindig bekönnyezünk közben. Hogy miért? Galériánkból kiderül!
Ne bagatellizáld el, ha azt tapasztalod, hogy érintésre vagy akár kisebb nyomásra is úgy érzed, hogy fáj a hónaljad, ugyanis komoly egészségügyi probléma is állhat a dolog hátterében.