6 kiváló és könnyen elérhető házi praktika nátha ellen
Nem feltétlenül kell kidobnunk sok ezer forintot, amikor hirtelen betegek leszünk. Nagyanyáinknak rengeteg tippje van a gyors gyógyulásra.
Hagyma
Talán a vöröshagyma a legnépszerűbb ellenszer. Baktériumölő hatóanyagainak köszönhetően a megfázás egyik legjobb ellenszere. Fogyaszthatjuk nyersen is vagy pirítva mézzel. Ha 2 óránként, rendszeresen fogyasztjuk, hamar megszabadulhatunk a betegségtől.
Citrom
A citromot nem feltétlenül kell nyersen fogyasztanunk, elég, ha ezzel ízesítjük teánkat. Ha méz is van benne, az eredmény még hatékonyabb. Gyulladáscsökkentő, lázcsillapító hatása van a nátha elmulasztásán kívül, sőt javítja a szervezetünk védekezőképességét is.
Kamilla
Külsőleg és belsőleg is felfrissíthet minket egy remek kamillatea. Gőzölve nem csak a légutak tisztulnak ki, de a bőrünk is szebb lesz tőle. Teaként is iható, ekkor gyulladásgátló hatású. A kamillás gőzölés a nátha és a légúti betegségek egyik legprofibb ellenszere, oldja a köhögést és erősíti az immunrendszert.
Borsmenta
Nagy mennyiségben elfogyasztva akár az influenza ellen is hatásos lehet a borsmenta tea. Elősegíti az izzadást, ugyanis a menta megnyitja a pórusokat. A fodormentához hasonló hatása van, de hogy gyorsan meggyógyuljunk, inkább ezt ajánljuk.
Kakukkfű
A kakukkfű oldja a hörgők görcsét. A vad kakukkfű teáját elsősorban köhögés ellen használják, iható magában is, de sokkal hatásosabb útifűvel egy-egy arányban keverni. Napi egy-két csésze keveréket érdemes meginni. Mézzel izésítsük, hiszen így nem csak ízletesebb, de a méz is segít a betegség leküzdésében.
Bazsalikom
Felhasználható nátha, köhögés és megfázás ellen, mert nagymértékben erősíti immunrendszerünket. Öblögetve enyhíti a torokgyulladást.