Ezt szabta meg Magyarországnak az Európai Unió: már most több pénzt fizetsz a boltban

Akár egy flakonos ásványvizet, akár egy doboz sört veszünk, bizony 50 forinttal többet fizetünk érte a boltban. Már mindenki igyekezett beleszokni az új visszaváltási rendszerbe, de mit tűzött ki emiatt az Európai Unió?

Gondok továbbra is vannak, mert nem mindenhol működnek a REpont automaták

Magyarország 2024-től bevezette a REpontos visszaváltási rendszert, aminek az alapvető célja, hogy csökkentse a környezetre gyakorolt terhelést azáltal, hogy ösztönzi a fogyasztókat az üres italcsomagolások visszaváltására.

Minden érintett termék, mint például az üveg, a fém és a műanyag palackos italok, visszaváltási díjat tartalmaz az árában, amely jelenleg palackonként 50 forint. A magyarok már el is kezdték ezeket gyűjtögetni, mivel csak a REpontokon kaphatják vissza érte a pénzt, ha leadták a hulladékot.

Azonban a rendszer még mindig nem működik tökéletesen, és persze az is sokaknak ködös, milyen elvárásokat vár velünk szemben az Európai Unió! A galériánkban mindent leleplezünk!

Az automaták működését illetően a rendszer bevezetése óta pozitív és negatív visszajelzések is érkeztek. Sok helyen nem működnek az automaták, mert megteltek, olykor a gép nem ad ki papírt, vagy éppen a leolvasással van probléma. Azt persze hozzá kell tenni, hogy a legtöbb helyen a REpontok zavartalanul megállják a helyüket, de rengeteg a panasz is.
Kattints a további képekért!

Ugyebár már voltak gondok a REpont visszaváltó automatákkal Magyarországon, de a többségük kiválóan működik. A nagy kérdés, hogy lehet velük csalni is?

Leadfotó: MTI Fotó – Hegedüs Róbert

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Lifestyle
Az önmagunkkal való kapcsolat éppoly fontos lehet, mint a másokkal való intimitás és ennek végre neve is van!
Lifestyle
Az asztrológia szerint egyes csillagjegyek képviselői különleges barátságot nyújtanak, és haláluk napjáig lojálisak maradnak a számukra legfontosabbakhoz; te vajon köztük vagy?
Lifestyle
Magyarországon most mindenki az árvízről beszél, de sokan felteszik a kérdést, hogy melyik volt a legpusztítóbb áradás a világtörténelemben?