Káprázatos felfedezést tettek a tudósok: ha beigazolódik az elméletük, elfelejthetünk mindent, amit a földi élet kezdeteiről hittünk
Lehet, hogy a földi élet 1,5 milliárd évvel korábban csírázott ki, mint ahogy eddig gondoltuk?
Mióta van élet a Földön?
Mikorra datálhatók a földi élet kezdetei? Milyen tényezők szerencsés együttállásának köszönhető, hogy egyáltalán megtelepedett az élet a planétánkon? Olyan kérdések ezek, melyek évszázadok óta élénken foglalkoztatják a kutatókat. Ha sikerül hiteles válaszokat találnunk rájuk, akkor nemcsak saját létezésünk mibenlétének megértéséhez jutunk közelebb, hanem ahhoz is, hogy kiderítsük, vajon az univerzum más szegleteiben is megjelent-e már valaha az értelmes élet. A Cardiffi Egyetem szakemberei most egy egészen egyedülálló emléletet ismertettek meg a nyilvánossággal. Bár a tudósok többsége úgy véli, az élet 635 millió éve csírázott ki a kék bolygón, Ernest Chi Fru és kutatócsapata szerint ez a nézet korántsem megdönthetetlen.
Egyre hosszabbak a napok a klímaváltozás miatt – írja egy friss tanulmány alapján az MTI. A jelenséget a sarkvidékeken elolvadó jég okozza, amelynek vize eloszlik a világ tengerein, ezzel megváltoztatva a Föld tömegeloszlását.