Példaképek bárki számára: ők a leghíresebb női űrhajósok
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2021/cikkek/noi_urhajosok_123rf_lead.jpg?itok=f2_SiTSA)
Ma van az űrhajózás nemzetközi világnapja. Ebből a jeles alkalomból bemutatunk nektek nyolc különleges hölgyet, akik elképesztő munkájuknak és kitartásuknak köszönhetően még a világűrt is megjárták.
Ma van az űrhajózás világnapja
1961. április 12-én a Szovjetunióból bocsátották Föld körüli pályára az első olyan űrhajót, amelyen ember utazott. Ő nem volt más, mint Jurij Gagarin. A bolygótól 302 kilométerre távolodó Vosztok 1.108 perces útja akkoriban hatalmas szenzációnak számított. Így lett ez a nap az űrhajózás világnapja. Az emberiséget a kezdetektől fogva érdekelte, mi lehet a kék égen túl, ám Newtonig senki nem tudta kiszámítani, hogyan lehetne bizonyos körülmények között tárgyakat Föld körüli pályára állítani. Az űrhajózás kezdetben nem volt más, mint a hidegháború egyik fegyvere. Az oroszok és az amerikaiak folyamatosan versengtek egymással. Utóbbiak annyira kiborultak, amikor megtudták, hogy a szovjetek jutottak ki elsőként az űrbe, hogy szinte azonnal meghirdették az Apollo-programot, amelynek célja a Hold meghódítása volt. A hetvenes évek közepére sokat enyhült a hidegháború, így a két ország közös űrprojektbe kezdett. Napra pontosan 20 évvel Gagarin útja után, 1981. április 12-én elindult a világűrbe az első űrsikló, amely a Columbia nevet kapta. Az űrhajózás történetében a nők is fontos szerepet kaptak, galériánkban megismerheted a legsikeresebb és leghíresebb női asztronautákat.
Következzen 8 nő, akikre büszkék lehetünk
Lapozz, cikkünk a következő oldalon folytatódik!
Leadfotó/Fotó: 123rf.com
Oldalak
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/images/gettyimages-annehathaway-divat-video-trendek-crop.jpg)
This is a modal window.