Utazás

Vár a Fáraók Aranyparádéja és a Második Betlehem: ezért érdemes idén Egyiptomba utaznod

A magyar utazók kedvelt üdülődesztinációja látványos, méreteiben is egyedülálló, Luxor főbejáratát idéző standdal van jelen a március 3-án, szakmai nappal elkezdődött Utazás kiállításon, amelynek a megújult Hungexpo ad otthont március 6-ig.

Ősi kultúra ókori látványosságokkal

Mint díszvendég és mint fontos nyaralóhely, s nem utolsósorban, mint a világ egyik legizgalmasabb kulturális turisztikai célpontja, Egyiptom a kiállítás első napján rögtön három helyszínen is bűvkörébe vonta a szakmai látogatókat: elsőként a luxori miliőt idéző standon, majd az Újraindulás a minőség jegyében című konferencián, ezt követően pedig a telt házas sajtótájékoztatón.

A H pavilon 203 A standján elsőkézből tájékozódhat a látogató a mediterrán ország kínálta lehetőségekről, köztük számos újdonságról is, ami meglepően hangozhat egy olyan desztináció esetében, ami leginkább ősi kultúrájáról és ókori látványosságairól ismert. De mindig tudnak újat mutatni, főként a Covid utáni évekre, amikor végre újra turistákat fogadhat az ország.

Az UNESCO világörökségi helyszínei közül 7 található itt, ami önmagában vonzóvá teszi Egyiptomot, nem beszélve a Vörös-tenger kínálta strandok, vízisport-lehetőségek, hajóutak széles választékáról, valamint a sivatagban elköltött beduin vacsorák romantikájáról. S hogy a látogató igazi egyiptomi miliőbe csöppenjen, a luxort idéző standnál élő hárfazenével, ingyenes henna festéssel és hieroglif írással kedveskednek az érdeklődőknek.

Utazó múmiák, avagy Fáraók Aranyparádéja

A közelmúlt múzeumi fejlesztései (Hurghada Museum, Sharm El Sheikh Museum) után idén nyílik a világ leggrandiózusabb egyiptomi gyűjteményének otthont adó, közel félmillió négyzetméteres Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma Kairóban – tudta meg a konferencia hallgatósága Karim Elminabawy-től, az Egyiptomi Utazási Irodák Szövetségének igazgatósági tagjától, aki látványos kisfilmek kíséretében mutatta be a legújabb attrakciókat.

Az Egyiptomi Turisztikai Minisztérium tavaly áprilisban egy nemzetközi figyelemmel kísért esemény során szállított át 22 múmiát régi helyükről a kor igényeinek megfelelő, modern múzeumba. A 18 király és 4 királynő földi maradványainak utazása, a Fáraók Aranyparádéja (The Pharaohs' Golden Parade) egy órán át tartott. A királyi múmiák így költöztek a Tahrir téren lévő Egyiptomi Múzeumból az új, egymilliárd dolláros beruházásból megszületett otthonukba.

De a 3000 év után megújuló szfinxek útját is látványos ünnepségekkel nyitották újra november végén Karnak és Luxor között.

A Sínai-félsziget nagyszabású infrastrukturális és városfejlesztési terveinek megvalósítása révén megújult továbbá a világ egyik legrégebbi keresztény kolostoraként számontartott Szent Katalin-kolostor, továbbá Mózes útját is felújították a Sinai és a Shaira hegyek között.

Fotó: turizmus.com

Lapozz, még nincs vége!

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Utazás
Lifestyle
Ezek a szavak olyan magokat vetnek el, amelyek az önbizalom, az önállóság és a szeretet virágaivá nőnek majd.
Home&Design
Akár rajongunk érte, akár nem, egy dolog biztos: a 2025-ös év egyik legizgalmasabb lakberendezési trendje, amelyet érdemes legalább egyszer kipróbálni.
Lifestyle
A kenyérpirító a konyha egyik legáltalánosabb és leghasznosabb háztartási készüléke, viszont ha nem figyelünk kellően, könnyen balesetveszélyessé válhat.
Utazás
A hazai sofőr azzal védekezett, hogy csak ki akarta próbálni a gumiabroncsokat, de a rendőrök már a helyszínen elvették a kocsi forgalmi engedélyét.
Sztárok
Kaia Gerber tökéletes külsőre lehet büszke, alakja pedig olyan csodás, hogy bármilyen stílusú és fazonú bikini remekül mutat rajta.
Fashion&Beauty
Kate Hudson mindig is képes volt levenni minket a lábunkról remek divatérzékével, ám az a kreáció, amire a legutóbb esett a választása, minden eddiginél nagyobb szenzációt keltett.