Utazás

A bolondját járatja velünk az időjárás: kemény mínuszokkal köszönt ránk a tavasz

A héten kezdetét veszi a (naptári) tavasz, csakhogy nem lesz benne sok köszönet.

Napsütés, hózápor és lehűlés

A naptári tavasz kezdetén is folytatódik az a kiszámíthatatlan, szeszélyes időjárás, mely február utolsó napjait is jellemezte - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet az MTI-hez juttattak el.

Hétfőn napos időszakok is várhatók. Szórványosan számítani lehet kisebb havazásra, hózáporokra, majd kelet, délkelet felől havas esőre, záporokra is. Késő délutántól, estétől északkelet felől fokozatosan csökken a csapadékhajlam. Sokfelé élénk, helyenként erős lesz a szél. A leghidegebb órákban mínusz 6 és mínusz 1 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de a szélcsendes, kevésbé felhős fagyzugos részeken hidegebb is lehet. A csúcsértékek jellemzően plusz 4 és 8 fok között alakulnak.

Kedden, a naptári tavasz kezdetén az ország nagyobb részén alapvetően derült vagy gyengén felhős idő várható sok napsütéssel. Számottevő csapadék nem valószínű. Az északkeleti országrészben időnként megerősödhet a szél. A minimumhőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul. A kevésbé felhős, szélcsendes, fagyra érzékeny helyeken azonban ettől több fokkal hidegebbet is mérhetnek. A maximumhőmérséklet plusz 4 és 9 fok között alakul.

Szerdán a Tiszántúlon általában közepesen vagy erősen felhős idő valószínű, míg másutt többnyire derült vagy gyengén felhős lesz az ég. Csapadék nem várható. Többfelé élénk, egy-egy helyen erős széllökések is lehetnek. Hajnalban általában mínusz 9 és mínusz 2 fok közötti értékeket mérhetnek, de a fagyzugokban ettől több fokkal alacsonyabb minimumok is várhatóak. Kora délutánra plusz 4 és 9 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Számottevő csapadék csütörtökön sem valószínű. A leghidegebb órákban többnyire mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a fagyzugokban ettől több fokkal hidegebb is lehet. Délutánra plusz 6 és 10 fok közé melegszik fel a levegő.

Pénteken és szombaton gomolyfelhős, napos idő várható. Pénteken nagyobb eséllyel északkeleten néhol előfordulhat zápor, hózápor.

Szombaton nem várható csapadék. Pénteken még sokfelé megélénkül, néhol megerősödhet a szél, szombaton már csak mérsékelt lehet a légmozgás. A hajnali hőmérséklet mindkét nap mínusz 10 és mínusz 1 fok között várható. A csúcsértékek pénteken plusz 5 és 9, szombaton plusz 4 és 9 fok között alakulnak.

Vasárnap felhős idő valószínű több-kevesebb napsütéssel. Helyenként kisebb vegyes halmazállapotú csapadék is előfordulhat. A szél helyenként élénk, erős lehet. A minimumok mínusz 10 és plusz 1, a maximumok plusz 5 és 10 fok között várhatók – olvasható az előrejelzésben.

Fotó: 123rf

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Utazás
Egészség
Természetes módon szabadulhatsz meg a segítségével mindenféle fájdalomtól, nem véletlen, hogy egyre többen használják manapság gyógyszerek helyett.
Sztárok
Az ausztrál származású hollywodi színész február elején az Ausztrál Film- és Televíziós Művészeti Akadémia 2025-ös díjátadóján tette tiszteletét, ahol vadonatúj külsejével hengerelte le hűséges...
Lifestyle
Mint kiderült, keresztnevünk és karmánk között szorosabb a kapcsolat, mint azt elsőre gondolnánk, legalábbis az ezotéria hívői szerint. Nos, neked milyen betűvel kezdődik a neved?
Fashion&Beauty
Kylie Minogue a hétvégén megkezdte 16. világ körüli turnéját, a „Tension Tour”-t, méghozzá igencsak stílusosan: olyan elképesztő kreációban lépett a színpadra, hogy mindenkinek leesett az álla.
Sztárok
Hetvenhat esztendős korában elhunyt Návai Anikó újságíró, műsorvezető, akit a külföldi sztárokkal készített interjúi tettek széles körben ismertté. Návai több mint két évtizeden keresztül volt tagja...
Lifestyle
Az Indonéziából származó gyümölcs olyan orrfacsaró szagot áraszt magából, hogy számos országban egyszerűen kitiltották a közterületekről.