Otthonos és trendi egyszerre? Hogyan tudod mindkettőt megvalósítani lakásodban?
Belépünk az ajtón, levetjük a kabátunkat, egy pillanat alatt ellazulunk és egyszerűen jól érezzük magunkat. Mindannyian át szeretnénk élni ezt az érzést, ha egy fárasztó nap után hazaérkezünk. Ahhoz, hogy az otthonunk tényleg hívogató, inspiráló oázissá váljon és még trendi is legyen néhány fontos szempontot szem előtt kell tartanunk.
Alapos tervezés
A legfontosabb, hogy gondosan tervezzünk meg a szobák minden apró részletet mielőtt a felújításba, átalakításba belevágunk. Gondoljuk át, hogy milyen funkcióknak kell megfelelnie a helyiségeknek, és mi kell ahhoz, hogy igazán otthonosan érezzük majd magunkat bennük. Nézzünk 10 titkos tippet, melyek segítségével a meghittség és harmónia fog uralkodni otthonunkban!
1. Az ideális elrendezés
Egy helyiség atmoszférája nagyon sok tényezőtől függ. A bútorok elrendezése például alapvetően befolyásolja, hogy egy-egy szoba hangulatosnak tűnik-e vagy sem. Míg a túl kevés bútor hűvösnek, barátságtalannak és élettelennek hat egy szobában, addig a túlzsúfolt szobák gyakran szűkösnek tűnnek és nyomasztóan hatnak ránk. Mérjük fel a szobát és törekedjünk az optimális arányok kialakítására. A nagy, nyitott terekben a bútorok sokszor elveszettnek és miniatűrnek tűnnek, így ide bátran válasszunk hangsúlyosabb és nagyobb méretű berendezési tárgyakat. A kisebb tereknél azonban óvakodjunk a terjedelmes, zömök daraboktól, inkább döntsünk a légies, könnyed bútorok mellett.
Ha például a nappalinak több funkciónak kell megfelelnie, mert étkező és dolgozószoba is egyen, akkor érdemes a különböző funkciójú területeket egymástól optikailag elválasztani. így megnyugtató, otthonos hatást érhetünk el. Ideális esetben a dolgozósarkot például nem látjuk a kanapéról, így csodálatosan tudunk pihenni és nem nyomaszt bennünket a munka. A polcok, szőnyegek tökéletesen alkalmasak térelválasztóként a különböző terek kijelölésére, így elkülönülhet egymástól az otthoni iroda, a kinyithatós kanapé, az étkezőasztal, vagy az olvasósarok is.
2. A bútorok: tökéletes arányok a stílusok vad keverése helyett.
A dolgozószoba, a konyha vagy a gyerekszoba berendezése lehet egy kicsit feltűnőbb, izgalmasabb, itt bátran kiélhetjük kreativitásunkat, használhatunk mozgalmasabb, egyedi darabokat, de a nappali és a hálószoba berendezésénél törekedjünk az egyszerű, letisztult, harmonikus és kiegyensúlyozott megjelenésre. A különböző stílusok, anyagok és formák vad keveredése elsőre izgalmasnak tűnhet, de fennáll a veszélye, hogy átgondolatlannak és rendezetlennek tűnik majd a szoba. A tekintetünk nem tud megnyugodni, hanem egyik bútordarabról a másikra vándorol, így a tökéletes ellazulás nem lehetséges.
Használjunk a berendezésnél túlnyomórészt egyszerű, letisztult vonalvezetésű bútorokat, mert ezek nyugodt, rendezett, harmonikus környezetet teremtenek. Egy-két kisebb, jól megválasztott különleges bútordarabbal vagy kiegészítővel egyedi hangulatot hozhatunk létre anélkül, hogy vizuálisan túlterhelnénk a szobát. Egy-két régi, antik darab becsempészése a modern bútorok mellé bájos, melegséget sugárzó, és otthonos összképet teremt.