Ezzel a vadassal a legjobb séfet is lepipálod: Egyszerűen ellenállhatatlan

Megmutatjuk hozzá a legjobb zsemlegombóc receptet is.

Sertés vadas

Hozzávalók:

A mártáshoz:

  • 50 dkg sertéslapocka
  • 2-3 sárgarépa
  • 2 petrezselyemgyökér
  • 1 nagy vöröshagyma
  • 1 karika zeller
  • 5-6 szem egész feketebors
  • 2 nagyobb babérlevél
  • 2 dl tejföl
  • 1 ek liszt
  • 1 ek mustár
  • ½-1 citrom kifacsart leve

A zsemlegombóchoz:

  • 4 zsemle
  • 3 tojás
  • 2 dl tej
  • 2 ek liszt
  • 1 hagyma
  • olaj
  • friss petrezselyem

A kép csak illusztráció

Elkészítés:

A szeletekre vágott húst vízben feltesszük főni, lehabozzuk, majd ha egy kissé megpuhult, beletesszük a zöldségeket, a borsot, a babérlevelet és megsózzuk. Ha a hús teljesen puha, kivesszük, és a vízben maradt zöldségeket összeturmixoljuk. Hozzákanalazzuk a mustárt és a citromlevet, majd liszttel elkevert tejföllel behabarjuk az egészet, végül visszadobjuk a húsokat is. A zsemlegombóchoz a szikkadt zsemléket kockákra vágjuk, majd ráöntjük a tejet. A tojást felverjük, majd a tejes-zsemlés masszára öntjük, végül hozzáadjuk a lisztet is. Ezután mehet bele az előzőleg olajon megpirított hagyma, a só és az összevágott petrezselyem. Ha a masszát jól összedolgoztuk, kis gombócokat formázunk belőle, amiket forrásban lévő vízben addig főzünk, amíg feljönnek a felszínre. Tálaláskor a gombócokat nyakon öntjük a vadas szósszal, mellé pedig egy szelet húst teszünk.

Még két ízletes, laktató és nagyon húsos receptért lapozz!

Fotó, leadfotó: eszterlancfoz.blog.hu

Oldalak

Video Erre ügyelj, ha ülőmunkát végzel
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Lifestyle
      A bolognai spagetti vitathatatlanul az egyik legnépszerűbb fogás a világon, ám a legtöbben valójában helytelen módon készítik.
      Fashion&Beauty
      Anne Hathawayt kiváló divatérzékkel áldotta meg a sors, amiről ő maga egyik legutóbbi nyilvános szereplésén ismét tanúbizonyságot tett – méghozzá egy igencsak egyedi nadrágban.
      Lifestyle
      Sztárok
      A hercegnének megvan a maga stílusa, és bizony ebbe nem fér bele sem anyósa, sem pedig a néhai királynő kedvenc divatszabálya.
      Egészség
      A magyarok főleg csak húsvétkor fogyasztják ezt a zöldséget, aztán háttérbe szorul, és elfelejtjük. Pedig a rák kialakulásának a kockázatát is jelentősen csökkenti.
      Utazás
      Sokan nem tudják, de a B kategória besorolásán belül van egy titokzatos kód. Akinél ez jelen van, azt csak ”fél” jogosítványnak szokták tartani.