Ilyen előnyei vannak annak, ha rendszeresen sportol a gyerek
Gyermekeink számára 6-16 éves kor között a legfontosabb dolog a tanulás és az iskola, legalábbis szülőként erre próbáljuk ösztönözni őket. Azonban fontos belegondolnunk abba is, hogy pontosan mit jelent ez számukra mozgásszervi és mozgásfejlődési szempontból?
Ocskay Annamária - okleveles gyógytornász-fizioterapeuta
Válogatott kajakosként döntöttem el, hogy olyan hivatást választok magamnak, amellyel beteg vagy sérült embereknek segíthetek visszanyerni a mozgás örömét, illetve a sportoláshoz való visszatérést. Nagyon fontos számomra, hogy tudásomat folyamatosan bővítsem és a megszerzett tapasztalataimat használhassam a munkám során. Legtöbbször nyaki és deréktáji gerincfájdalommal, porckorong-problémával küzdő páciensek keresnek fel, akiknél a speciális tornával komoly eredményeket érünk el. Szívvel-lélekkel dolgozom, a gyógyítás a hivatásom, ezért fordulj hozzám bizalommal te is! Kérdésed van? Ide kattintva tudsz segítséget kérni!
Fejlődő szervezet az iskolapadban
Az iskolaidőszak a legtöbb gyermek számára legalább napi 6-8 óra ülést jelent, ha a délutáni „tanulási időt” is beleszámítjuk. A minden napra előírt testnevelés órák valamelyest javítanak a helyzeten, de az iskolákban lévő teremhiány miatti egyéb kényszermegoldások sokszor mégsem elegendőek egy fejlődő szervezet számára. Emellett a nem ergonomikus padok és székek, az 5-8 kg-os iskolatáska, és a „szellemi munka” utáni fizikai inaktivitás (Tv-nézés, számítógépes, telefonos játékok, stb.) sem kedveznek a fejlődő szervezetnek. Ebben a helyzetben a szülőknek érdemes közösen megbeszélni a gyermekkel, hogy milyen mozgáshoz lenne kedve.
A hangsúly itt is, mint sok más területen, a rendszerességen van. Hetente legalább 4-5x 2 óra fizikai aktivitás kell ahhoz, hogy egyensúlyozni tudjuk a nem mozgással töltött időt! Érdemes tehát kiválasztani egy sportágat vagy mozgásformát, amit a gyermek rendszeresen és örömmel végez. A gyakori sportolás ugyanis számos előnnyel jár!