Hol akad el a boldogságunk? A legtöbb ember ebben hibázik
Mindannyian boldogok szeretnénk lenni, de mi is az a boldogság, és vajon miért olyan nehéz rátalálni? Asztrológus szakértőnk, Kováts Krisztina ebben a témában osztja meg most a gondolatait.
Mit jelent boldognak lenni?
Egy falat kenyér? Egy nyeremény? Egy iskolai dicséret? Kinevezés? Szerelem? Ház vagy egy autó? Esetleg egy ölelés? Bármely lehet, ha benne épp hiányt szenvedünk.
Ha éhesek vagyunk és adnak enni. Ha nincs pénzünk, és nyerünk, majd kiugrunk a bőrünkből. Ha az iskolában "rossz" tanulók vagyunk, boldogan megyünk haza az ötössel. Ha régóta toporgunk és nem haladunk a munkahelyünkön, büszkék vagyunk a kinevezésünkre. Ha nincs bennünk szeretet, egy szerelem által ismét tudjuk magunkat szeretni. És mindez érvényes a házra, autóra, ölelésre – bármire. Ha a hiány helyére beteljesedés érkezik – ott a boldogság.
Vajon miért kell hiány a boldogsághoz?
Miért nem örülünk jóllakottan a kenyérnek, gazdagon a pénznek, okosként az iskolai ötösnek, túlkényeztetve az ölelésnek, stb.?
A földi világ kétpólusú. E két pólus kiegészíti egymást. Ha egyik nincs, a másik sincs. Ha nincs születés, nincs halál. Ha nincs fény, nincs árnyék. Ha nincs mélység, nincs magasság. Ha nincs bukás, nincs siker. Kilélegzés - belélegzés. Egyszer fent, egyszer lent, ismét fent, ismét lent. Mindennek egyensúlyban kell lenni, különben megszűnik létezni.
Amikor épp a kettő közötti váltás van – mint a szinusz hullámnál – amikor épp átmegyünk a középen, ott vagyunk boldogok. Ott esik jól a kenyér, a siker, az ölelés, stb. Ha nagyon feszítjük az íjat, ha túl messzire megyünk ettől a középvonaltól, akkor nagy erővel csapódik be az ellenoldalba, nagy érzések jelennek meg bennünk. De - amilyen nagy erővel jött, olyan nagy erővel megy is, és már el is illant a boldogság! Csak egy pillanat volt.