Aprócska csodaszer - A zöldborsó jótékony hatása
A zöldborsóhoz ugyan egész évben hozzájuthatunk fagyasztott formában, de érdemes kihasználnunk azt a rövidke időszakot, amíg szezonja van, hiszen frissen még több vitamint tartalmaz és fogyasztásával számos betegséget előzhetünk meg. Összeszedtük, pontosan milyen jótékony hatással van a szervezetünkre ez az aprócska zöldség!
Bőséges magnéziumforrás
Kevésbé köztudott, hogy a zöldborsó bővelkedik magnéziumban. Ez az ásványi anyag nélkülözhetetlen az izmoknak és az összes puha szövet egészségének megőrzéséhez. Nem utolsósorban pedig a csontoknak is jót tesz, ugyanis a magnézium segít meggátolni a kalcium kiválását a csontokból, így minden korosztály számára elengedhetetlen. A legtöbb zöldséghez hasonlóan a borsót is érdemes főleg nyersen fogyasztanunk, ugyanis a főzés során csökken a tápanyagtartalma.
Emésztési problémák ellen
A zöldborsó segíti az emésztésünk megfelelő működését, főleg emésztésserkentő hatását érdemes kiemelni. Rostjai segítségével gyorsítja a belek mozgását, ezáltal pedig csökkenthetjük a székrekedéses panaszokat. De glutén-érzékenyeknek is érdemes fogyasztaniuk a zöldborsót, akár ital formájában is, ugyanis a borsó leve segít csökkenteni a belekben lévő gyulladást és helyreállítja a megfelelő emésztést.
Szív- és érrendszeri problémák ellen
A borsóban található magnézium és kálium segíti a szívünk működését, ezáltal csökkenthetjük a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának lehetőségét. A vérnyomásproblémákkal szenvedőknek is érdemes minél több zöldborsót fogyasztaniuk: a borsó ásványi anyagainak köszönhetően nem csak a magas vérnyomást szabályozhatjuk, hanem az alacsony vérnyomást is megemelhetjük, ha rendszeresen beiktatjuk az étrendünkbe.