Lengyel Zsófia

A leginspirálóbb hétköznapi hős kategória jelöltje
Kommunikációs szakember, esélyegyenlőségi referens, Mindenki képes egyesület ügyvezetője

Bemutatkozás

Lengyel Zsófi vagyok ,vele született látássérült aliglátó kommunikációs szakember, esélyegyenlőségi referens, emellett a Veszprémi Petőfi Színház munkatársa, a Mindenki képes egyesület ügyvezetője és jó ideje már az Ability Fashion Hungary fogyatékossággal élő modellje és immár Event managere. Emellett pedig, hogy biztos összezavarodjon az ember, aki az életemről olvas, válogatott parasportoló is voltam paratriatlon és parakerékpár sportágban!

Életkor

32

Mottó

Mindenki képes, csak mindenki másképp.

Sikerek

Minden sportbeli érmemre, kupámra, tanulásbeli díjamra nagyon büszke vagyok. Kiemelten: Para Aquathlon világbajnoki bronzérem, Szuper WMN női díj: Higgy magadban kategória, a saját Mindenki képes egyesületem létrehozására is büszkén gondolok.

Díjak

Arany bot díj, Arany harang díja, Arany villa díj, jó sportoló, jó tanuló díjak, Magyarország jó tanulója, jó sportolója díj, több mint 200 sport érem, megannyi sportbeli kupa, világ és Európa kupa helyezések, Para Aquathlon világbajnoki bronz érem, Szuper WMN női díj: Higgy magadban kategória, Mozdulj közhasznú egyesület: hétköznapi hős díj

Motiváció

Igyekszem mindenből motivációt meríteni, az élményekből, a sportból, egy finom étel vagy ital elfogyasztásából. Igyekszem megélni a pillantot, a látássérültség ellenére, vagy úgy is mondhatnám, azzal együtt. Szüleim, vakvezető kutyusom, barátaim, párom, mindig nagy támasz és segítség.

Inspiráció

Szinte bármi, és bárki. A pozitív élmények, a különleges programok, sport, művészet, egyéb mindig tudnak inspirálni. Engem leginkább az alkotás, a szevezés, a megvalósítás lehetősége az, ami inspirál.

Hogyan lendülsz át az esetleges mélypontokon, mi segít?

Egyszerű válaszom van erre, sok mindent lehetne írni, de leginkább azt szoktam kiemelni, hogy a "muszáj" segít számomra. Muszáj tovább menni, muszáj folytatni. Úgy gondolom, hogy az élet ajándék, és nem szabad eltékozolni.

Mi inspirált arra, hogy ezt a pályát/területet válaszd?

Érintett fogyatékossággal élőként életem minden eddigi cselekedetét, munkáját a szakmámon belül azért végeztem, hogy sorstársaimnak és magamnak is egy akadálymentesebb, esélyegyenlőbb életet tudjak kialakítani, sok mosollyal és boldogsággal.

Mit javasolsz azoknak - legyenek akár fiatalok vagy újrakezdők -, akik még keresik az útjukat?

Én valahol vallom, hogy nincsen lehetetlen, csak tehetelen. Hiszem, hogyha nyitottak vagyunk és tenni akarunk, akkor meg tudunk valósítani mindent amit szeretnénk. Sose késő tanulni, fejlődni, és nyitni az új dolgok irányába.

Hogy látod a nők helyzetét a saját területeden?

Szerintem még mindig érzékelhető, hogy a nőknek olykor kicsit nehezebb érvényesülni. Büszke vagyok arra, hogy két diplomás nő lehetek egy saját egyesülettel, és igyekszem a nőiességemnek minden pozitív oldalát megélni.

Milyen érzések fogtak el, amikor megtudtad, hogy az Inspiráló Nők Díjra jelöltünk?

Meglepetés, öröm, mosoly, izgatottság, büszkeség, és remény fogott el, illetve egyféle pozitív visszacsatolás, hogy jó lehet az az út, amin igyekszem járni.