Marad a kötelező maszkviselés a magyarok körében is népszerű európai országban
Olaszországban még egy hónapig kötelező lesz a maszkviselés a repülőtereken, továbbá az országból induló légi járatokon is.
Európa enyhít, az olaszok viszont hajthatatlanok
Olaszország repülőterein és az országból induló légi járatokon június 15-ig kötelező marad a maszkviselés, annak ellenére, hogy az Európai Unió ezt hétfőtől eltörli - jelentette be az olasz egészségügyi minisztérium.
A hatályos járványintézkedések értelmében a városi és a hosszútávú tömegközlekedési eszközökön június 15-ig kötelező az orrot és szájat elfedő maszk viselése - olvasható az egészségügyi tárca honlapján. A tárcavezető Roberto Speranza április végi rendelkezése szerint a buszokon, villamoson, metrón, valamint a vonatokon, hajókon és a repülőkön is az FFP2 típusú maszkot kell használni. Ugyanígy maszkot kell hordani a repülőtereken is.
Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) bejelentette, hogy május 16-tól vége az általánosan kötelező maszkviselésnek az európai repülőtereken és repülőjáratokon. A maszk használatát azonban az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) továbbra is leghatásosabb megelőzési eszközként jelölte meg.
Május 31-ig az Olaszországba történő belépéshez továbbra is szükséges a legalább egy oltás felvételét bizonyító oltási vagy más védettségi igazolás. Utóbbi a betegségből történt kigyógyulás igazolásával vagy az utazás előtti 48 órában végzett negatív antigén gyorsteszttel váltható ki. Az igazolást a repülőtereken szúrópróbaszerűen ellenőrizhetik.
Az első és a második oltás érvényessége a beadástól számított hat hónapig tart, emlékeztető oltás esetében az érvényesség nincs határidőhöz kötve.
A belépést követően az oltási vagy védettségi igazolásra nincs szükség Olaszország területén, kivéve a kórházakban, más egészségügyi intézményekben vagy idősotthonokban.
A szállás- és vendéglátóhelyeken nem kell semmilyen igazolást felmutatni, hasonlóképpen a tömegközlekedési eszközökön, múzeumokban, kulturális vagy sporteseményeken, valamint a strandokon sem.
Fotó: 123rf
Volt valaha tengere, adriai kikötője Magyarországnak? És a történtek fényében mi lesz az idei horvátországi nyaralással?