Mesés fotókon Gamcheon, Ázsia legművészibb kisvárosa
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/default_images/image_not_found.jpg?itok=cxG_mT8U)
Az első alkalommal idelátogatók rögtön észreveszik a színes házakat és a városka művészi, egyedi légkörét.
Gamcheon története
1950-ben a kisváros szegény volt, és a Koreai Háborút követően menekültekkel telt meg. Ma már lakói egy aszkéta-vallás, a Taegeukdo hívei, ami az 1900-as évek elején született.
E vallás hívei hisznek az univerzum jelentésében, amit – a jin-t és a jang-ot egyesítő – „nagy ellentét” filozófiáján keresztül lehet megérteni. A rengeteg emeleten elhelyezkedő ház és épület elrendezése aprólékosan meg lett tervezve.
„Ehhez az építkezési módszerhez a Taegeukdo ragaszkodik, mert ez megtanít elfogadni mások fejlődését” – árulta el Kim Kye-young, egy helyi, Taegeukedo-tag.
Művészeket hívtak, hogy dekorálják a falut
A művészet témájú fejlődés akkor kezdődött, amikor diákokat és művészeket hívtak, hogy dekorálják a falut, így a kisváros egy művészi projektnek adott helyet 2009-ben.
Amíg a lakók évtizedekig pasztell színekkel festették ki otthonaikat, a művészek velük ellentétben színek tömkelegét vitték fel a falakra, aminek köszönhetően a Koreai Machu Picchu becenév ragadt a városra.
Jelentőségteljes elrendezés
A kilátás a Sky Garden névvel ellátott magaslatról a legszebb, ahol az információs központ helyezkedik el, de az igazán gyönyörű dolgok a kis sikátorok útvesztőiben fedezhetők fel.
Mindegyik utcácska saját meglepetést rejt, a tetőn lévő madaras szobroktól az elhagyott házak játékos elrendezéséig. Nem nehéz eltévedni, mert mindegyik 3-4 másikhoz vezet, egy út azonban segíti a tájékozódást, mégpedig úgy, ha követjük a festett halakat, amik „átúsznak” az utcákon.
Elbújva a világ elől
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Gamcheon még nem áll készen a turisták áradatára, egyelőre csak az alkalmankénti látogatásokra felel meg leginkább.
Jelenleg több mint 300 ház üres, amiket a művészek átalakítottak kávézókká és éttermekké, melyek profitja a lakókat illeti meg.
Forrás: edition.cnn.com
Fotók: cnn.com