Mostantól érdemes nézned az eget: Ilyen csodákat láthatsz!
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2017/cikkek/meteor_123rf_980x480_0.jpg?itok=JtYJM3l3)
Látványos égi jelenség.
Hullócsillagok éjszakája
Igazán különleges élményben lehet részed mostantól esténként, különösen április 22-én, amikor is a Lyridák meteorraj eléri a maximumát. Ha a Hold erőteljes fénye nem zavar majd a "kilátásban", az egész égboltot érdemes végigpásztáznod, hiszen a Lyra csillagképről elnevezett meteorraj hullócsillagai bárhol felbukkanhatnak.
Hosszú fénycsóva
Noha ez az égi jelenség kevésbé látványos, mint a "szokásos" nyári Perseidák, óránként akár húsz hullócsillagot is észlelhetsz. A raj meteorjai átlagosan másodpercenként 49 kilométeres sebességgel csapódnak be a Föld légkörébe, elégés közben hosszú fénycsóvát húzva maguk után.
Rekord hullás
A Lyridákról már időszámításunk előtt 687-ben készültek feljegyzések, ám változó aktivitása miatt hivatalosan csak 1835-ben fedezte fel egy francia csillagász. A meteorzápor "szülője", a Thatcher-üstökös törmelékfelhőjével nagyjából hatvan évente találkozik a Föld. Legutóbb 1982-ben történt ilyen kitörés, akkor óránként majdnem száz hullócsillag szelte át az égboltot.
Ismét felfedeztek valami fontosat.