Te tudod hány évesek? Ezek a világ legrégebbi városai, ahol még ma is élnek
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2017/cikkek/osi_varos_123rf_lead.jpg?itok=QDNfWB11)
Ezek az ősi települések rendületlenül állnak már több ezer éve.
Megfelelő körülmények, remek földrajzi adottságok
A legtöbb ősi városban, amit még jelenleg is laknak, az új szokások keverednek a régi hagyományokkal, ebből az ötvözetből pedig láthatjuk, hogy bizonyos helyeknek igenis megvan a létjogosultsága és a folyamatos jelentősége már ősidők óta. Ezek a városok egykor fontos útvonalak és kereskedelmi hálózatok mentén alakultak ki – ott, ahol a földrajzi adottságokat az emberek a legjobban ki tudták használni mindennapi életük során. A görög ókori városok például a Földközi-tenger, míg az indiai települések a nagyobb folyók és partszakaszok mentén fekszenek, amely helyek a mai napig alkalmasnak bizonyulnak a mezőgazdaság és a civilizáció virágzásához – pont úgy, ahogyan több ezer évvel ezelőtt. Ezek a helyszínek tökéletes példái az emberiség folyamatos változásának és állandóságának egyaránt, és emlékeztetőül szolgálnak az olykor viharos történelmi eseményekre is. Bár a régi városok lakosai folyamatosan változnak és cserélődnek, a települések egyedi értékei kitartanak, még annak ellenére is, hogy a legtöbbet nem kíméli az idő vasfoga. A város kifejezés egyes helyeknél nem állja meg a helyét, a legfontosabb azonban mégis az, hogy ezeken a helyeken keresztül bepillantást nyerhetünk az ősi világba, amit a mai modern társadalomban és korban már nehéz elképzelni.
Megkezdődött a koronavírus elleni beoltottságot tanúsító közös uniós igazolványok ellenőrzését biztosító rendszer alkalmazása, a rendszer technikai alapját képező portál hét országban már egy hónappal a július 1-i határidő előtt működésbe lépett.